Skomplikowany początek, czyli polskie drużyny walczące o ESL Pro League

Skomplikowany początek, czyli polskie drużyny walczące o ESL Pro League

02.06.2021, 10:12:49

Wraz z początkiem maja wystartował kolejny sezon ulubionych rozgrywek wszystkich Polaków – ESEA Premier. Biało-czerwoni nie mieli jeszcze wielu okazji do zaprezentowania się na serwerze, jednak już po tych początkowych przetarciach możemy stwierdzić, że momentami jest… wysoko. Walka o ESL Pro League to jednak wciąż sprawa otwarta i dziś liczymy na poprawę bilansu, który wczoraj uległ znacznemu pogorszeniu.

Dziki i Anonymo bez powodów do zadowolenia

Zarówno Izako Boars, jak i Anonymo Esports nie mogą pochwalić się dodatnim czy chociażby zerowym bilansem w ESEA Premier. Podopieczni Bartosza “Hypera” Wolnego w swoich dwóch pierwszych potyczkach nie zgarnęli żadnego triumfu, natomiast adepci Adriana “imd” Piepera na trzy próby zwyciężyli zaledwie raz.

Jedną z porażek ponieśli wczoraj, jednak mecz mimo niekorzystnego wyniku i tak zapamiętamy na długo. Dlaczego? Otóż Anonymo Esports zagrało w pierwszym w historii oficjalnym meczu CS:GO na mapie Ancient. Jeśli chcecie poznać nietypowe nazewnictwo miejscówek polskiego zespołu na tym terytorium, zajrzyjcie tutaj.

Wisła i AGO w nieco lepszych nastrojach

Ale na pewno nie w doskonałych, szczególnie po wczorajszych zmaganiach. Przed wieczornymi zmaganiami obie ekipy legitymowały się bowiem dodatnim bilansem, a Wisła dorzucała do tego dorobku czyste konto. Niestety, ale rodzime ekipy zaliczyły wczoraj feralnego hat-tricka. Wisła przegrała drugi raz w ciągu dnia z BIG, po tym jak niemiecka ekipa zamknęła Polakom światło na triumf w Spring Sweet Spring, natomiast AGO nie podołało wyzwaniu rzuconemu przez GamerLegion. 

Dziś Jastrzębie z bilansem 2-2 okupują środek grupowej tabeli i wypychają ze strefy bezpieczeństwo Anonymo oraz Izako Boars. Wisła z dwoma triumfami i jedną porażką na koncie zajmuje trzecią lokatę w drugiej z grup. Dziś na serwerze o poprawę rezultatów powalczą wszystkie wspomniane składy:

  • 19:00 – Wisła All in! Games Kraków vs Nemiga
  • 19:00 – Anonymo Esports vs Endpoint (transmisja)
  • 19:00 – x-kom AGO vs Izako Boars (transmisja)

Fot. Kinguin Polska / Jeremi Śpiewak // GG League / Maciej Kołek

Tagi:
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze