Skazani na finał. Spirit podejmie Gambit w walce o tirumf DreamHack Open November

Skazani na finał. Spirit podejmie Gambit w walce o tirumf DreamHack Open November

29.11.2020, 11:44:04

O ile wszyscy przez długi czas liczyliśmy na to, że w finałowym starciu podczas DreamHack Open November będziemy mieli okazję kibicować reprezentantom Illuminar Gaming, o tyle realnie patrząc, ostateczną potyczkę tego turnieju można było wytypować w ciemno już przed rozpoczęciem serwerowych wojaży. Punktualnie o godzinie 18:00 rozpocznie się mecz w formacie BO5 pomiędzy Team Spirit oraz Gambit Esports, a na zwycięzcę czeka okrągła sumka w postaci pięćdziesięciu tysięcy dolarów. 

Na starcie umówmy się, że DreamHack Open November nie miał wybitnej obsady. Był to taki trochę DH Open z dawnych czasów, gdy turnieje tej rangi odbywały się równolegle z Majorem, więc siłą rzeczy brakowało tam klasowych ekip. Wystarczy porównać sobie listę uczestników innych imprez tego samego typu w tym roku, żeby naszym oczom ukazała się przepaść:

  • DreamHack Open Summer: Między innymi OG, BIG, Heroic, Complexity czy MAD Lions
  • DreamHack Open Anaheim (LAN): Między innymi ENCE, Gen.G, FURIA, MIBR, North, Complexity
  • DreamHack Open Leipzig (LAN): Między innymi BIG, North, Virtus.pro, Heroic, MAD Lions, Cloud9 i Sprout

Każdy z tych turniejów miał przynajmniej czterech faworytów do końcowego triumfu. W przypadku DreamHack Open November wiedzieliśmy, że lista faworytów zamyka się na Gambit i Spirit. I dziś obie ekipy w istocie staną naprzeciw sobie w finale BO5, po tym, jak nie przegrały nawet jednej mapy w półfinałach.

Spirit to bez cienia wątpliwości jeden z beneficjentów ery internetu. Rosyjska formacja na przestrzeni ostatnich miesięcy pokazywała się z naprawdę fajnej strony nie tylko we własnym regionie, gdzie aktualnie lideruje w rankingu kwalifikacyjnym do Majora, ale też w europejskich zmaganiach. Nikolay „mir” Bityukov i jego koledzy spowodowali kilka poważnych upsetów, zgarnęli sporo dolarów podczas mniej znaczących turniejów internetowych i zanotowali skok w rankingu między innymi dzięki wejściu do pierwszej ósemki 12. sezonu ESL Pro League.

W przypadku Spirit warto też oczywiście zwrócić uwagę na formę indywidualną poszczególnych zawodników. Wspomniany wcześniej mir to przecież koleś, o którym od dawna wiedzieliśmy, że potrafi zdziałać cuda, a mimo wszystko w ostatnich miesiącach jego rozwój jakby jeszcze bardziej przyspieszył. Były reprezentant Gambit jest zresztą otoczony naprawdę solidną paką, nawet pomimo tego, że gracze pokroju Victora „somedieyounga” Orudzheva czy Artema „iDISBALANCE’a” Egorova notują czasem naprawdę kiepskie spotkania. Podczas samego DreamHacka imponuje też mocno Boris „magixx” Vorobiev, który raz jeszcze podkreśla, że już w młodym wieku należy go postrzegać jako bardzo klasowego zawodnika.

Po drugiej stronie też nie brakuje jednak wybitnych jednostek. Sergey „Ax1Le” Rykhtorov i Dmitry „sh1ro” Sokolov raz po raz udowadniają wszak, że są niesamowicie zabójczym duetem. Kampania Gambit podczas DreamHack Open November po raz kolejny udowodniła zresztą, że sprowadzenie Abaya „Hobbita” Khassenova było strzałem w dziesiątkę, a jego doświadczenie, umiejętność podejmowania trudnych decyzji i spokój w najbardziej newralgicznych momentach meczów jest czymś, czego poprzedniej piątce mocno brakowało.

Najpiękniejsze w tym wszystkim jest chyba to, że ciężko wskazać ewidentnego faworyta tego starcia. Biorąc pod uwagę potencjalne veto, można stwierdzić, że zobaczymy Dusta2, Mirage’a, Inferno, Traina oraz Overpassa i na każdej z tych aren jedni i drudzy mają swoje argumenty, oraz schematy, które są w stanie przybliżyć ich do zwycięstwa. Spotkanie samo w sobie będzie miało również duży ciężar gatunkowy. Dla Spirit triumf to konieczność, aby udowodnić swoją pozycję w regionie. Dla Gambit ewentualna porażka oznaczać by mogła, że powoli nad ich głowami wyrasta sufit. A przecież dopiero co przebili się przez poprzedni.

Mecz finałowy DreamHack Open November pomiędzy Spirit oraz Gambit rozpocznie się o godzinie 18:00. Transmisję wraz z polskim komentarzem będziecie mogli oglądać na oficjalnych kanałach Polsat Games.

Fot. ESL / Adam Łakomy

Tagi:
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze