Skandalu z ustawianiem meczów ciąg dalszy. ESEA zawiesza pięciu graczy, w sprawę włączy się FBI

Skandalu z ustawianiem meczów ciąg dalszy. ESEA zawiesza pięciu graczy, w sprawę włączy się FBI

04.04.2021, 12:59:15

Pierwsza część dochodzenia powinna zostać domknięta już niebawem, gdyż najzwyczajniej w świecie mamy do czynienia z idiotamipowiedział Ian Smith, komisarz ESIC w rozmowie z Content Creatorem o pseudonimie slash32. Sprawa związana z ustawianiem meczów w Ameryce Północnej, w którą zaangażowani są między innymi byli gracze Rebirth i aktualni reprezentanci OCG Esports Club staje się coraz głośniejszym tematem, a Esports Integrity Commission zawiesiło już pięciu zawodników. 

Wczorajszego wieczoru uznany portal Dust2.us naświetlił kolejne fakty w sprawie afery dotyczącej ustawiania spotkań w ramach rozgrywek toczących się w Ameryce Północnej. Na podstawie transkrypcji nagrania audio, które portal otrzymał pod koniec 2020 roku od anonimowej osoby, zarzuty postawiono pięciu zawodnikom, wśród których znajdziemy takie nicki jak Sebastian „retchy” Tropiano, Kevin „4pack” Przypasniak oraz Carson „nosraC” O’Reilly.

Zapis audio został zweryfikowany przez wielu zawodników rywalizujących na co dzień w Ameryce Północnej. Na nagraniu można usłyszeć rozmowy byłych zawodników Rebirth, którzy jesienią ubiegłego roku dyskutują o ustawieniu meczu przeciwko Russian Canadians. W ustawienie tego starcia zaangażowany miał być zresztą duet z drużyny przeciwnej w postaci Alexa „⁠vek⁠a” Voynova i Davida „⁠J0LZ⁠a” Jolina.

Wspomniany wcześniej komisarz ESIC, Ian Smith, przyznał niedawno, że w śledztwa związane z ustawianiem spotkań i współpracy graczy z bukmacherskimi syndykatami jest od teraz zaangażowane FBI.

Tagi:
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze