shircane tuż za podium. Polak kończy mistrzostwa świata na czwartym miejscu

shircane tuż za podium. Polak kończy mistrzostwa świata na czwartym miejscu

04.10.2021, 15:16:18

Kacper “shircane” Piśniak tuż za podium mistrzostw świata Teamfight Tactics. Reprezentant devils.one zakończył Reckoning World Championship na czwartym miejscu.

Do ostatniej chwili ważyły się losy Kacpra “shircane’a” Piśniaka w mistrzostwach świata Teamfight Tactics. Podczas ostatniej rozgrywki Polak stał zaledwie jedną wygraną turę od złotego medalu. Ostatecznie jednak decydujące lobby zakończył na drugim miejscu, ulegając późniejszemu zwycięzcy – Huanmie.

Gdyby nie kiepski start dnia finałowego shircane prawdopodobnie cieszyłby się z medalu mistrzostw świata. Pierwsze dwie gry rozpoczynał jednak bez przytupu – na siódmym i szóstym miejscu. Choć ostatecznie rozpędził się na tyle, aby przeskoczyć sporą lukę punktową, 27 zgromadzonych na koncie oczek zagwarantowało mu lokatę czwartą.

Nie jestem zadowolony z kilku gier – szczególnie dwóch pierwszych. Podczas ostatniej było jednak tak blisko. Pod koniec cały czas się trząsłem… Huanmie miał jednak zbyt dobrą kompozycję, żebym wygrał ostatnią bitwę – podsumowywał na antenie Polsat Games sam Piśniak.

Jestem zadowolony ze swojego występu na przestrzeni całego turnieju. Przez pierwsze dwa dni grałem świetnie. Odczuwam niedosyt, ale czwarte miejsce ostatecznie nie jest takie złe. Dziękuję wszystkim, którzy mi kibicowali: organizacji devils.one, rodzinie, przyjaciołom. Widzimy się w secie szóstym! – kontynuował. 

Klasyfikacja końcowa etapu finałowego Teamfight Tactics Reckoning World Championship:

  1. miejsce – Huanmie (Chiny) – 44,5 tysiąca dolarów
  2. miejsce – qituX (Chiny) – 28 tysięcy dolarów
  3. miejsce – DeliciousMilkGG (USA) – 19 tysięcy dolarów
  4. miejsce – shircane (Polska) – 17 tysięcy dolarów
  5. miejsce – Escha (Australia) – 15 tysięcy dolarów
  6. miejsce – Zixingche (Chiny) – 14 tysięcy dolarów
  7. miejsce – Sealcune Mbappe (Kolumbia) – 13 tysięcy dolarów
  8. miejsce – nukomaru (Japonia) – 12 tysięcy dolarów

Z jednej strony wynik ten niezwykle boli – biało-czerwonego od mistrzowskiego tytułu dzieliły przecież milimetry, a finalnie wylądował za podium. Należy pamiętać jednak o tym, jaką drogę przeszedł shircane, aby znaleźć się na Reckoning World Championship. Jako pierwszy i jedyny Polak zakwalifikował się na turniej tej rangi. Przedarł się przez Play-Iny, wybitnie zaprezentował się w fazie grupowej, a w play-offach w pojedynkę reprezentował Europę.

I zaprezentował się świetnie. Panie i Panowie, czapki z głów przed najlepszym Europejczykiem w Teamfight Tactics i jednym z najlepszych zawodników na całym świecie!

Za czwarte miejsce Piśniak zainkasował 17 tysięcy dolarów.

Fot. devils.one

Tagi:
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze