Shircane mistrzem Ultraliga TFT! Gracze devils.one, Izako Boars i AGO z biletami na Star Cup TFT

06.04.2021, 14:29:58

Kacper „Shircane” Piśniak uzyskał tytuł pierwszego w historii mistrza Ultraligi Teamfight Tactics. Trofeum trafiło więc do gabloty devils.one.

Shircane ostatnią fazę Wielkiego Finału rozpoczął na najwyższym miejscu tabeli. Trzy pewne gry rozpoczynające końcowy etap niemal zagwarantowały mu koronę. Podczas meczu wieńczącego rozgrywki wystarczyło tylko dopiąć wszelkie formalności. Piśniak oprócz nadwiślańskiej korony i tytułu najlepszego gracza w Polsce uzyskał ponadto awans na międzynarodowe zawody Star Cup TFT.

Bilety na Star Cup TFT nie trafiły jednak wyłącznie w ręce triumfatora. Polskę podczas międzynarodowych zawodów reprezentować będzie czterech najlepszych graczy z Ultraligi TFT. Tytuł wicelidera i druga przepustka trafiły do reprezentanta Izako Boars – Alana “Akiego” Białego. Na najniższym stopniu podium usadowił się z kolei Łukasz „Sage” Strzyżewski. Diabły wystawią więc aż dwóch reprezentantów klubu na prestiżowym turnieju.

Tuż za podium ostatecznie znalazł się z kolei Bartłomiej „Zbrojson” Zbroja – Jastrząb z Gniazda x-kom AGO. To zresztą o ostatni bilet na Star Cup TFT walka była najbardziej zaciekła. 

Z pustymi rękoma fazę Wielkiego Finału opuściło z kolei trzech reprezentantów Anonymo Esports, a także zawodnik Illuminar Gaming. Należy pamiętać jednak, że każdy z nich awansował do grona ośmiu najlepszych graczy Teamfight Tactics w Polsce. A to rzecz co do zasady godna pochwały.

Star Cup TFT rozpocznie się 11 maja i potrwa cztery tygodnie. Udział w zawodach weźmie szesnastu graczy z Europy Środkowo-Wschodniej, Niemiec, Austrii oraz Szwajcarii. Miejsce w turnieju rozłożone są następująco:

  • 4 zawodników z Polski,
  • 4 zawodników z Niemiec, Austrii i Szwajcarii,
  • 8 zawodników z obszaru: Węgier, Rumunii, Grecji, Bułgarii, Czech, Słowacji oraz Bałkanów

W puli nagród ulokowano 10 tysięcy euro.

Fot. Polsat Games
Tagi:
devils.one Shircane Ultraliga TFT
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze