Secret jest już w top 8 The International, ale walczy o więcej
Dota 2
Newsy
POLSKI ESPORT

Secret jest już w top 8 The International, ale walczy o więcej

22.08.2019, 18:01:00

Team Secret zapewniło sobie już miejsce w najlepszej ósemce tegorocznej odsłony The International. Taki wynik nie satysfakcjonuje jednak ani kibiców, ani samej drużyny, która przecież przez cały sezon radziła sobie świetnie. Teraz z problemami przedziera się przez play-offy, ale już w drabince przegranych. Dziś po trudnym pojedynku wyeliminowała Mineski.

Mistrzostwa świata dla ekipy Michała „Nishy” Jankowskiego zaczęły się świetnie, bo od czterech wygranych z rzędu. Dopiero trzeciego dnia Secret zaczęło remisować, a później uległo też PSG.LGD. Ostatecznie z bilansem 4:3:1 i 11 punktami na koncie zajęło drugie miejsce w grupie i zapewniło sobie awans do górnej części drabinki. W niej już na starcie czekał trudny oponent – Evil Geniuses.

Polak wraz z kompanami robili wszystko, by zwyciężyć, ale ostatecznie po zaciętej walce musieli uznać wyższość swoich przeciwników, przegrywając 1:2. Taki rezultat spowodował, że turniej muszą kontynuować w dolnym drzewku, gdzie jedna porażka oznacza powrót do domów. Dziś w pierwszym meczu tej części drabinki Team Secret podejmował Mineski.

Mecz rozpoczął się całkiem korzystnie dla formacji Nishy, która inauguracyjną grę wygrała po 35-minutowym widowisku. Później jednak, po jeszcze dłuższej, bo 53-minutowej walce, poniosła porażkę, co oznaczało decydujące starcie. W nim Secret miało sporo szczęścia, ale finalnie udało się wygrać i pozostać przy życiu.  Oznacza to, że polski zawodnik zapewnił sobie minimum ósme miejsce w turnieju i 845 000 dolarów do podziału.

To jednak nikogo nie satysfakcjonuje, więc z zaciekawieniem trzeba będzie obserwować kolejne spotkania z udziałem Secret. Pierwsze odbędzie się już jutro o godzinie 8:00, a po drugiej stronie mapy staną przedstawiciele Infamous, czyli drużyny, która zajęła piąte miejsce w grupie B. Przez to w play-offach od początku walczy w drabince przegranych. W drodze do trzeciej rundy pokonała Keen Gaming i Newbee.

Zwycięzca jutrzejszego pojedynku będzie kontynuował swoją grę od meczu przeciwko ViCi Gaming. Przegrany uplasuje się na miejscach 7-8. i będzie mógł wracać do domu. Na ten moment najlepiej na The International 2019 radzą sobie zdobywcy pierwszych miejsc w swoich grupach – PSG.LGD i OG. Obie formacje są już w finale drabinki wygranych, więc zapewnione mają minimum trzecie miejsce. W walce o triumf na turnieju wciąż pozostają jednak Royal Never Give Up, Team Liquid, Evil Geniuses, Vici Gaming, Infamous i Team Secret.

Mistrza świata poznamy już w niedzielę, a wielki finał odbędzie się o godzinie 8:00. Na ten moment na zwycięzców czeka ponad 15 milionów dolarów.

Fot. Team Kinguin

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze