Secret drugie w grupie przed ostatnim dniem pierwszej fazy TI 2019
Dota 2
Newsy

Secret drugie w grupie przed ostatnim dniem pierwszej fazy TI 2019

17.08.2019, 18:09:00

Już tylko jeden mecz dzieli Team Secret od zakończenia fazy grupowej The International 2019. Po trzech dniach zespół Michała „Nishy” Jankowskiego zajmuje drugie miejsce w swoim zbiorze, ustępując tylko PSG.LGD. Jutro Polak wraz ze swoimi kompanami staną naprzeciw najgorszego dotychczas Chaos Epsorts Club.

Początek zmagań dla Secret był świetny. Pierwsze dwa dni dały międzynarodowej formacji cztery zwycięstwa i fotel lidera. Problemy zaczęły się dopiero dziś. Już w pierwszym pojedynku Secret stanęło naprzeciw TNC – co prawda zaczęło od wygranej gry, ale w drugiej musiało uznać wyższość oponentów, notując pierwszy w turnieju remis. Na drugi nie musieliśmy czekać długo, bo już kilka godzin później jedną mapę zdołało urwać Mineski.

To już pogorszyło sytuację drużyny Polaka, ale w żadnym stopniu nie przekreśliło szans na awans do kolejnej fazy. Pytanie brzmiało: które miejsce zajmie Secret? Wtedy po drugiej stronie mapy stanął największy grupowy rywal, a jednocześnie jeden z faworytów do zwycięstwa na całym TI 2019 – PSG.LGD. Tym razem mecz nie poszedł po myśli Secret, które zanotowało pierwszą porażkę w Szanghaju.

Przez to zespół Nishy spadł na drugie miejsce i z tej pozycji rozpocznie ostatni dzień zmagań grupowych. Nie będzie miał on większego znaczenia, bo międzynarodowy skład jest już pewny awansu do górnej części play-offów i nie może zająć pierwszego miejsca w swoim zbiorze. Wszystko przez to, że PSG.LGD ma dwa punkty więcej, więc jedyne co może zrobić Secret, to wyrównać się punktami, jeśli obecny lider jutro poniesie porażkę.

A jest to mało prawdopodobne, więc Polak i jego kompani mogą wygrać po to, by z czystą głową przystępować do play-offów. Ich oponentem będzie Chaos Esports Club, które nie wygrało jeszcze żadnego pojedynku. Na koncie ma dwa remisy i pięć porażek, co oznacza, że na pewno odpadnie z The International 2019 po fazie grupowej.

Jutro czeka nas już 12 ostatnich meczów tego etapu – Team Secret zagra o godzinie 5:30 polskiego czasu, zaś ostatnie starcia rozpoczną się 2,5 godziny później. Później nastąpi kilkudniowa przerwa. Zmagania wrócą w tzw. Main Evencie już 20 sierpnia i potrwają do 25 sierpnia. Na  ten moment pula nagród wynosi już ponad 33 miliony dolarów, z czego ponad 15 milionów zgarną triumfatorzy.

Fot. ESL / Adela Sznajder