Ścieżka po trofeum wyznaczona. Znamy pary ćwierćfinałowe PGL Majora w Sztokholmie

Ścieżka po trofeum wyznaczona. Znamy pary ćwierćfinałowe PGL Majora w Sztokholmie

03.11.2021, 08:17:49

Do późnych godzin wieczornych trwała wczoraj niezwykle gorąca rywalizacja w ramach PGL Majora w Sztokholmie. Niesamowite skandynawskie derby pomiędzy Copenhagen Flames oraz Ninjas in Pyjamas zamknęły fazę nowych legend i tym samym poprowadziły nas prosto do playoffów. Ćwierćfinały zostaną rozegrane pomiędzy 4 i 5 listopada, a w weekend będziemy świadkami trzech ostatnich meczów, które wyłonią zwycięzcę. 

Wczoraj w pierwszej kolejności do fazy pucharowej awansowało Vitality, które co prawda miało trochę problemów w starciu z Entropiq, jednak ostatecznie na finałowym Duście2 zdystansowało już znacząco przeciwników. Później byliśmy świadkami niesamowitego powrotu w wykonaniu Virtus.pro, które znów znalazło się na krawędzi, jednak ostatecznie odwróciło losy serii z FaZe i wyrzuciło Finna „karrigana” Andersena i spółkę za burtę. Na koniec po prawdziwym dreszczowcu NiP zapewniło sobie miejsce w kolejnym etapie kosztem Copenhagen Flames.

Zmagania w ramach fazy pucharowej rozpoczną się już jutro. W czwartek o godzinie 16:30 na środek Avicii Areny wejdą zawodnicy Heroic oraz Virtus.pro, którzy spróbują poprawić wynik sprzed dwóch lat, gdy dotarli aż do finału StarLadder Berlin Majora. W drugiej kolejności G2 Esports stanie w szranki z Ninjas in Pyjamas, a starcie to już teraz jest przez wielu określane jako jeden z najciekawszych pod kątem historii. Nikola „NiKo” Kovač i spółka będą delikatnym faworytem, ale nie ma co się czarować – tłum kibiców będzie w czwartek szóstym zawodnikiem NiP.

W piątek czeka nas druga tura ćwierćfinałowych batalii. Ewidentnym faworytem w starciu z FURIĄ będzie oczywiście Gambit Esports, ale absolutny hit zostanie nam zaserwowany o godzinie 20:00. Natus Vincere, które wyrosło na największego pretendenta do wywalczenia tytułu mistrzowskiego oraz miliona dolarów, zmierzy się z Vitality, które podczas aktualnego Majora ma mnóstwo do udowodnienia.

Harmonogram fazy pucharowej PGL Majora w Sztokholmie: 

Czwartek: 

  • 16:30 – Heroic vs. Virtus.pro
  • 20:00 – G2 Esports vs. NiP

Piątek:

  • 16:30 – Gambit vs. FURIA
  • 20:00 – Natus Vincere vs. Vitality

Sobota:

  • 16:30 – Półfinał #1
  • 20:00 – Półfinał #2

Niedziela:

  • 20:00 – Wielki finał

Fantasyexpo połączyło siły z FRENZY. Dzięki temu polska transmisja z PGL Majora w Sztokholmie transmitowana będzie zarówno na kanale Piotra “Izaka” Skowyrskiego, jak i w telewizji Polsat Games.

Fantasyexpo połączyło siły z FRENZY. Dzięki temu polska transmisja z PGL Majora w Sztokholmie transmitowana będzie zarówno na kanale Piotra “Izaka” Skowyrskiego, jak i w telewizji Polsat Games.

Fot. ESL / Stephanie Lindgren

Tagi:
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze