s1mple formula. Dokument o legendzie Natus Vincere już jest

s1mple formula. Dokument o legendzie Natus Vincere już jest

09.09.2021, 10:37:35

Kilkutygodniowe zapowiedzi wreszcie zwieńczone premierą. Światło dzienne ujrzał dokumentalny film opowiadający o karierze Oleksandra „s1mple” Kostylieva – legendy Natus Vincere i jednego z najlepszych graczy CS:GO w historii. Szykujcie popcorn, colę i prawie dwie godziny wolnego czasu.

Natus Vincere film o swoim największym gwiazdorze zapowiedziało dokładnie 4 sierpnia. Informacja o trwających nad materiałem pracach zbiegła się zresztą z nieprzypadkową rocznicą. Pięć lat w barwach ukraińskiego klubu świętował wówczas s1mple – główny bohater produkcji. 

Premiera materiału miała miejsce co prawda z lekkim opóźnieniem, bo ten pojawić miał się jeszcze w sierpniu, ale fani Kostylieva wreszcie doczekali się imponującej laurki dla swojego idola. Na oficjalny kanał Natus Vincere na YouTubie trafił bowiem niemal dwugodzinny film pt. “s1mple formula – 5 years with NAVI”. Dokument dostępny jest w dwóch wersjach językowych: angielskiej oraz rosyjskiej. Premierze towarzyszyło internetowe “watch party” i spotkanie z twórcami na Twitchu.

Film – mówiąc w dużym skrócie – opowiada o drodze, którą s1mple przeszedł w trakcie rozwoju esportowej kariery. Podczas seansu cofniemy się więc do 2013 roku i czasów LAN DODGERS, chwil spędzonych we FlipSid3 Tactics czy HellRaisers, a także przełomowego dla Ukraińca momentu, a więc transferu do Teamu Liquid i wylotu do USA. Główną osią narracyjną jest jednak dołączenie do Natus Vincere, z którym to wiąże się już pięć lat historii, wiele wyjątkowych sukcesów, garść bolesnych porażek i multum zapierających dech w piersiach akcji.

Struktura filmu nie jest wielce skomplikowana. Valeria Pankina – reżyser oraz scenarzysta, a także Stanislav Yuzva odpowiedzialny za produkcję skupili się na rozmowach z ludźmi. W trakcie seansu zobaczymy i usłyszymy bowiem m.in. Nicolaia “dev1ce’a” Reedtza z Ninjas in Pyjamas, Duncana “Thorina” Shieldsa czy Matthewa “Sadokista” Trivetta, a więc światowej sławy ekspertów, Danylo “Zeusa” Teslenko, Andrii “B1ad3’a” Gordoneskyiego, Arseniya “Ceh9” Trynozhenko  i Ilyę „Perfecto” Zalutskiy’ego – obecnych lub byłych reprezentantów NAVI.

I wielu, wielu innych, bo w realizacji filmu udział wzięli również członkowie rodziny s1mple’a, przedstawiciele zarządu Natus Vincere czy choćby Spencer “Hiko” Martin – były kompan Ukraińca w czasach Teamu Liquid i ówczesny autorytet młodego wtedy chłopaka.

Aktualnie “s1mple formula” obejrzano niemal 400 tysięcy razy. Jeszcze miesiąc temu włodarze NAVI motywowali fanów do seansu w nietypowy sposób. – Oglądajcie za darmo, bo drugą część planujemy sprzedać Netflixowi. A wtedy będziecie potrzebować płatnej subskrypcji – pisali, publikując zapowiedź produkcji.

GOAT, który nadal walczy o najważniejsze trofeum

Fot. EPICENTER

Tagi:
film dokumentalny Na'Vi Natus Vincere s1mple s1mple formula
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze