Ruszają kwalifikacje do Polish Masters. Kto zdobędzie pierwsze bilety na mistrzostwa kraju?

Ruszają kwalifikacje do Polish Masters. Kto zdobędzie pierwsze bilety na mistrzostwa kraju?

04.05.2021, 13:32:06

Czas na pierwsze kwalifikacje do Polish Masters 2021 – swoistych mistrzostw kraju w Rainbow Six: Siege. Kto stanie dziś do walki o miejsce na liście uczestników prestiżowego turnieju?

Turniej eliminacyjny do Polish Masters 2021 wystartuje punktualnie o godzinie 18:00. O godzinie 13:00 na linii startu zameldowały się dwadzieścia trzy zespoły, aczkolwiek zapisy do drabinki wciąż są otwarte. W gronie pretendentów do awansu widzimy zarówno uznane w Polsce marki, jak i sklejki totalnych amatorów.

Faworytami do uzyskania promocji są bezsprzecznie reprezentanci Illuminar Gaming, Koziołki Hp, Turbo Przygłupy, Amba Fatima, HiFi Superstar czy PGE Turów Zgorzelec. Obecność sekcji pokroju Nawet Nie Mamy Rang z redaktorem Weszło Esport w kadrze czarno na białym pokazuje jednak, że grać w kwalifikacjach – jak śpiewać dla przykładu – może po prostu każdy.

Pierwszy turniej kwalifikacyjny potrwa do czwartku. Awans do głównego etapu zawodów uzyskają dwie najlepsze formacje. Dzięki systemowi opartemu o drabinkę podwójnej eliminacji nawet w przypadku pierwszej porażki uczestnicy mogą po potknięciu się podnieść. Początkowo format wybijać będzie rytm BO1, lecz w meczach o decydujących o przyznaniu biletu zobaczymy pełne widowisko BO3.

Finaliści obu turniejów kwalifikacyjnych trafią ostatecznie na listę uczestników mistrzostw Polski. O tytuł najlepszej sekcji w kraju rywalizować będą z NOX Esports, devils.one, Forsaken oraz XPG Invictą. Przypomnijmy, że podczas inauguracyjnej odsłony turnieju na mocy eliminacji awanse uzyskali gracze Hummingbirds, a także devils.one – późniejsi wicemistrzowie.

Zapowiedziano cykl rozgrywek Rainbow Six: Siege na rok 2021. W planie kolejne edycje Polish Masters oraz Polish Cup. Fot. Ubisoft Polska

W puli nagród najbardziej prestiżowych rozgrywek Rainbow Six: Siege nad Wisłą w tym roku ulokowano 70 tysięcy złotych. Złoci medaliści ponownie wywalczą ponadto zaproszenie do europejskich zmagań Challenger League. Bezpośredni awans do kolejnej edycji przypadnie z kolei zaledwie finalistom.

Fot. Ubisoft Polska

Tagi:
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze