Rusza VCT Masters Berlin. starxo i zeek zagrają w meczu otwarcia

Rusza VCT Masters Berlin. starxo i zeek zagrają w meczu otwarcia

10.09.2021, 08:05:56

Punktualnie o godzinie 15:00 zostanie zainaugurowana faza grupowa VCT Masters Berlin, czyli kolejnego po VCT Masters Reykjavík międzykontynentalnego LAN-a w historii VALORANTA. Tym razem na prestiżowych zawodach oglądać będziemy dwóch zawodników z Polski, którzy pod banderą austriackiej organizacji Acend spróbują powalczyć o marzenia w postaci jednego z najważniejszych trofeów i awansu na mistrzostwa świata. Aleksander „zeek” Zygmunt i Patryk „starxo” Kopczyński w meczu otwarcia zmierzą się z SuperMassive Blaze. 

Po kilku miesiącach oczekiwań i regionalnej rywalizacji nadszedł wreszcie czas powrotu najlepszych zawodników globu na LAN-ową imprezę. W berlińskim Verti Music Hall spotka się piętnaście topowych ekip z poszczególnych zakątków świata i wszystko wskazuje na to, że może zostać nam zaserwowany najlepszy turniej pod kątem poziomu sportowego w historii. Topowe kontynenty reprezentować będą kolejno takie formacje jak Sentinels, 100 Thieves, Envy, Acend, SuperMassive Blaze, G2 Esports, Gambit czy Vision Strikers, a nie zabraknie także potencjalnych jokerów jak F4Q, ZETA DIVISION, Keyd Stars czy KRÜ Esports.

Pierwszego dnia zmagań czekają nas trzy emocjonujące spotkania, a już w meczu otwarcia będziemy mogli kibicować dwóm reprezentantom Polski. Patryk „starxo” Kopczyński i Aleksander „zeek” Zygmunt występujący pod banderą Acend Club staną w szranki z SuperMassive Blaze, które ograło ich w finale drabinki wygranych VCT Challengers EMEA. Porażka w potyczce o seeding i dodatkowe dolary nie wygenerowała jednak wielkiego strachu wśród kibiców międzynarodowego kolektywu, a wiara nadwiślańskich kibiców w swoich ulubieńców pozostaje ogromna.

Później zmagania przeniosą się z grupy A do zbioru D, gdzie przez problemy wizowe Bren Esports będziemy oglądać tylko trzy ekipy. G2 Esports stanie w szranki z koreańskim F4Q, czyli formacją, która przełamała historyczną passę ponad stu spotkań bez porażki w wykonaniu Vision Strikers. Faworytem będzie naturalnie Oscar „mixwell” Cañellas i jego wesoła kompania, jednak nie można wykluczyć, że Chae „Bunny” Joon-hyuk i spółka będą w stanie sprawić niespodziankę.

Na koniec dnia na serwerze zamelduje się z kolei 100 Thieves oraz Havan Liberty. Spencer „Hiko” Martin i spółka będą potężnym faworytem meczu przeciwko brazylijskiemu kopciuszkowi i ciężko zakładać inny wariant aniżeli pewne zwycięstwo weteranów.

Harmonogram dzisiejszych meczów w ramach VCT Masters Berlin: 

  • 15:00 – Acend vs. SuperMassive Blaze
  • 18:00 – G2 Esports vs. F4Q
  • 21:00 – 100 Thieves vs. Havan Liberty

Wszystkie mecze w ramach VCT Masters Berlin wraz z polskim komentarzem będziecie mogli śledzić na oficjalnych kanałach Polsat Games.

Fot. Acend

Tagi:
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze