Polska czołówka na stadionie. Kto wywalczy wyjazd do Budapesztu?

Polska czołówka na stadionie. Kto wywalczy wyjazd do Budapesztu?

08.10.2021, 09:11:49

Ostatni etap walki o wyjazd do Budapesztu czas zacząć. Rusza PUCHAR Narodowej Drużyny Esportu, a wraz z nim rajd po awans na V4 Future Sports Festival. Na Stadionie Śląskim w Chorzowie zameldowali się gracze Wisły All in! Games Kraków, HONORIS, x-kom AGO i Izako Boars.

Cztery drużyny spotkają się dziś na Stadionie Śląskim w Chorzowie, aby w LAN-owych warunkach powalczyć o nagrody z puli 40 tysięcy dolarów, a także awans na prestiżowe zawody międzynarodowe. Triumfator nie tylko zagarnie sporą część gotówki, ale – co w kontekście krajowego CS-a nawet ważniejsze – zdobędzie przepustkę na V4 Future Sports Festival.

Na liście uczestników rozgrywek widzimy Wisłę All in! Games Kraków, HONORIS, x-kom AGO i Izako Boars. Zespoły zostały zaproszone na podstawie ostatnich osiągnięć bezpośrednio przez organizatorów, a więc Esports Assocation – koordynatorów Narodowej Drużyny Esportu. To zresztą z ramienia NDE Polska wyśle do Budapesztu swoich przedstawicieli. 

Co ciekawe – Polscy kibice w Budapeszcie zobaczą aż dwie biało-czerwone formacje. Oto bowiem Wisła All in! Games Kraków wywalczyła udział w V4 Future Sports Festival podczas kwalifikacji międzynarodowych. Jeśli więc Biała Gwiazda stanie również na szczycie podium krajowych eliminacji, zgarnie co prawda główną nagrodę pieniężną, ale bilety do Budapesztu powędrują w ręce wicemistrzów. 

Podział nagród:

  • 1. miejsce – 20 tysięcy złotych + zaproszenie na V4 Future Sports Festival
  • 2. miejsce – 10 tysięcy złotych
  • 3-4. miejsca – 5 tysięcy złotych

Cieszymy się, że nasze działania przynoszą efekty i możemy wspierać profesjonalny rozwój esportu w Polsce. Mimo, że esport umożliwia rywalizację online, to nic tak nie buduje jego ducha, jak turnieje podczas których zawodnicy spotykają się ze sobą na jednej scenie – mówi Mateusz Pirecki, wiceprezes Stowarzyszenia Sportów Elektronicznych

Puchar NDE to nie tylko okazja do takiego turnieju, ale też i bilet na kolejne zawody, tym razem międzynarodowe. Jeszcze większą dumę czujemy z faktu, że o Puchar NDE zawodnicy powalczą na legendarnym Stadionie Śląskim, który po raz pierwszy będzie organizatorem wydarzenia esportowego. Być może na naszych oczach pisze się nowa historia obiektu, a Puchar NDE na stałe zagości do terminarza imprez esportowych – kontynuuje.

Harmonogram PUCHARU Narodowej Drużyny Esportu:

  • 10:00 – Izako Boars vs. HONORIS – BO3
  • 15:00 – x-kom AGO vs. Wisła All in! Games Kraków – BO3
  • 18:00 – WIELKI FINAŁ

Wisła dała radę! Polacy zagrają na LAN-ie w Budapeszcie

Rozgrywki rozpoczną się o godzinie 10:00. W harmonogramie widnieją 3 mecze – dwa półfinały oraz wielki finał. Turniej zainauguruje pojedynek Izako Boars z HONORIS. Wisła All in! Games Kraków rzuci z kolei wyzwanie x-kom AGO. Transmisję z wydarzenia znajdziecie na oficjalnym kanale Esports Association.

FOT. PIOTR KUCZA/ 400mm.pl

Tagi:
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze