Rusza Polska Liga Esportowa. HONORIS podejmie x-kom AGO

Rusza Polska Liga Esportowa. HONORIS podejmie x-kom AGO

22.09.2021, 00:25:34

Po wiosennej edycji zakończonej LAN-em w Kinguin Esports Performance Center i PGE Superpucharze Polskiej Ligi Esportowej na Lotos Stadionie Letni w Gdańsku nadszedł czas na inaugurację kolejnego sezonu PLE. Dziesięć topowych ekip z Polski ponownie rusza do boju o mistrzowski tytuł, a także lwią część z puli nagród opiewającej tym razem na nietuzinkową jak na rodzime warunki kwotę 250 tysięcy złotych. Dziś w akcji zobaczymy między innymi x-kom AGO, HONORIS, Izako Boars czy MAD DOG’S PACT. 

Odkąd latem 2020 roku w Polskiej Lidze Esportowej nadeszło nowe rozdanie, projekt ligowych rozgrywek nad Wisłą zalicza konsekwentny rozwój. O ile w pierwszym sezonie po zmianach byliśmy jeszcze świadkami w pełni internetowej batalii, o tyle w 2021 PLE nabrało rozpędu. Wiosenna edycja została zwieńczona LAN-em w Warszawie, na którym piękną historię napisali byli reprezentanci IHG, a nieco później Izako Boars zatriumfowało w Superpucharze Polskiej Ligi Esportowej, który został rozegrany na plaży. Przed jesienną odsłoną zmagań ogłoszono z kolei innowacyjny plan Centralizacji praw Sponsoringowych, który wpłynie na rozwój struktury ligowej, jak i organizacji.

Polska Liga Esportowa z projektem Centralizacji Praw Sponsoringowych. 250 tysięcy złotych do podziału pomiędzy organizacjami

Premierowy dzień jesiennej edycji PLE rozpocznie się od potyczki z udziałem triumfatorów wspomnianego wcześniej Superpucharu Polskiej Ligi Esportowej. Izako Boars podejmie PGE Turów Zgorzelec, które w oczach wielu jest raczej ekipą, której przyjdzie się bić o utrzymanie. Paweł „byali” Bieliński i spółka udowadniają w ostatnich tygodniach, że od chwili zmian zespół zmierza w dobrym kierunku, więc status faworyta będzie tutaj jak najbardziej uzasadniony.

Najwięcej emocji wzbudzi za to bez cienia wątpliwości starcie x-kom AGO oraz HONORIS. „Jastrzębie”, które kilka dni temu powróciły do koncepcji sześcioosobowego rosteru są co prawda w uprzywilejowanej pozycji, jednak Filip „NEO” Kubski i spółka pokazali się z dobrej strony zarówno we wczorajszej potyczce z MASONIC w ramach ESEA Advanced, jak i w poniedziałkowym boju z TPT w ESL MP.

Na zakończenie środowego maratonu na serwerze zameldują się zresztą właśnie podopieczni Tarczyński Protein Team. Po drugiej stronie barykady pojawią się za to wicemistrzowie wiosennej edycji z MAD DOG’S PACT. Kamil „Sobol” Sobolewski i spółka spróbują zaliczyć dobry start w rozgrywkach, w których w ostatnich latach triumfowali dwukrotnie.

Harmonogram dzisiejszych spotkań w ramach Polskiej Ligi Esportowej: 

  • 13:00 – Izako Boars vs. PGE Turów Zgorzelec
  • 16:00 – x-kom AGO vs. HONORIS
  • 19:00 – MAD DOG’S PACT vs. Tarczyński Protein Team

Wszystkie mecze PLE możecie oglądać na oficjalnym kanale Polsat Games.

Fot. HONORIS

Tagi:
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze