Rusza super tydzień LEC. Sezon otworzą G2 Esports i MAD Lions

Rusza super tydzień LEC. Sezon otworzą G2 Esports i MAD Lions

11.06.2021, 12:58:31

Po dwóch miesiącach przerwy najwybitniejsi gracze League of Legends wracają do regularnej walki o splendor. Czas rozpocząć letni sezon LEC i bieg nie tylko po puchar, ale przede wszystkim awanse na mistrzostwa świata w Chinach.

Wiosenny sezon zaskoczył kibiców wieloma niespodziankami. Wystarczy wspomnieć, że pierwszy raz w historii rozgrywek o mistrzostwo nie walczyła przynajmniej jedna z dwóch królewskich w Europie marek: G2 Esports lub Fnatic. Drużyna Marcina “Jankosa” Jankowskiego nie zdołała tym samym obronić mistrzowskiego tytułu.

Rajd Rogue oraz MAD Lions, a w konsekwencji mistrzostwo zgarnięte właśnie przez Lwy rzuciło z kolei światło na nowych bohaterów Starego Kontynentu. Letni sezon stanie się poniekąd papierkiem lakmusowym dla młodszej gwardii zawodników i drużyn. Z drugiej strony – dotychczasowi królowie, a przede wszystkim G2 Esports, za wszelką cenę starać się będą o powrót na szczyt. Przed MSI można pozwolić sobie na potknięcie. Wpadki poprzedzające Worldsy są jednak nie do zaakceptowania.

Letni split standardowo rozpocznie się od super kolejki w super tygodniu. Trudno wyobrazić sobie zresztą bardziej elektryzujące otwarcie od konfrontacji MAD Lions i G2 Esports. Oto bowiem aktualni mistrzowie Europy staną naprzeciw graczy legendarnej drużyny, którym to kilka miesięcy temu zdjęli koronę z głowy. Czy Marcin “Jankos” Jankowski znów poczuje krew w symbolicznym meczu otwarcia? A może to spółka Marka “Humanoida” Brázdy z przytupem rozpocznie rajd po potencjalną obronę tytułu?

Poza wyjątkowym meczem otwarcia Rogue testować będzie możliwości Excel Esports bez Pawła “Czekolada” Szczepanika. Oskar “Selfmade” Boderek zadebiutuje w barwach Teamu Vitality podczas konfrontacji z FC Schalke 04, a Oskar “Vander” Bogdan zakończy dzień potyczką Misfits z Fnatic.

Harmonogram dnia otwarcia letniego sezonu LEC:

  • 18:00 – MAD Lions vs. G2 Esports
  • 19:00 – SK Gaming vs. Astralis
  • 20:00 – Rogue vs. Excel Esports
  • 21:00 – Team Vitality vs. FC Schalke 04
  • 22:00 – Misfits vs. Fnatic

G2 Esports na kolanach i poza finałem. Młode pokolenie detronizuje starych władców Europy

Wszystkie mecze letniego sezonu LEC wraz z polskim komentarzem obejrzycie na oficjalnych kanałach Polsat Games, między innymi w tym miejscu.

Fot. Riot Games / Michał Konkol

Tagi:
LEC
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze