Jak zadebiutuje PDW i kto wygra w starciu K1CK vs. AGO? Czas na VI sezon Ultraligi!

Jak zadebiutuje PDW i kto wygra w starciu K1CK vs. AGO? Czas na VI sezon Ultraligi!

08.06.2021, 12:47:39

Po niemal trzech miesiącach przerwy powraca Ultraliga. Co czeka nas w szóstym sezonie najbardziej prestiżowych rozgrywek League of Legends nad Wisłą?

Zmiany formatu sprawiły, że w piątym sezonie Ultraligi organizatorzy nie przewidzieli spadków do etapu barażowego. Wobec tego podczas kontynuacji zmagań śledzić mieliśmy walkę tych samych zespołów. 

Ostatecznie na liście uczestników nastąpiła jedna zmiana. Z uwagi na konflikt Sergiusza “nitrozyniaka” Górskiego z Riot Games organizację 7more7 Pompa Team zastąpił finalnie zespół PDW.

Jak poradzą sobie bezpośredni spadkobiercy Pompa Teamu? O tym przekonamy się stosunkowo szybko, gdyż PDW zainauguruje start szóstego sezonu meczem przeciwko devils.one. Trudno o bardziej elektryzujący start niż pokaz siły drużyny spod egidy Olimpii “komedyi” Cichosz.

Niedługo później na Summoner’s Rift zobaczymy konfrontację międzynarodowego składu Gantelmen’s Gaming z odświeżoną kadrą Komil&Friends. Na krótko przed 20:00 przeniesiemy się natomiast na arenę, którą spróbują przejąć reprezentanci Teamu ESCA Gaming lub Illuminar Gaming.

Na miano meczu wieczoru bez wątpienia zasługuje jednak pojedynek wieńczący dzień. Oto bowiem naprzeciw siebie staną najwięksi bohaterowie ostatnich sezonów: AGO ROGUE oraz K1CK. Łotrzyki do walki staną z pozycji obrońcy mistrzowskiego tytułu. K1CK – jako srebrni medaliści piątego sezonu. Kto lepiej rozpocznie bieg po kolejny puchar?

AGO ROGUE jedyna formacja, która postanowiła nie wprowadzać zmian kadrowych po poprzedniej edycji rozgrywek i nieudanym biegu w European Masters. K1CK – choć oczywiście zachowało trzon w postaci Matisława, Pukiego i Raxxo – zaprosiło do współpracy bałkański duet. Kto wie – być może odrobina szaleństwa pomoże portugalskiej organizacji utrzeć nosa faworytowi.

Harmonogram dzisiejszych rozgrywek: 

  • 17:30 – devils.one vs. PDW
  • 18:30 – Gentlemen’s Gaming vs. Komil&Friends
  • 19:30 – Team ESCA Gaming vs. Illuminar Gaming
  • 20:30 – AGO ROGUE vs. K1CK

– Sezon wiosenny dla Ultraligii okazał się czasem przebudowy. Żadna z trzech polskich drużyn nie była w stanie opuścić fazy grupowej EU Masters, a Polscy zawodnicy z LEC otarli się o tytuł mistrzowski oraz wyjazd na Islandię – mówił przed startem sezonu Tomasz Filipiuk, ekspert i komentator w Polsat Games.

– Historia jednak lubi zataczać koło, a to właśnie zmagania w ramach sezonu letniego obfitowały w największe sukcesy reprezentantów Polski. Do Ultraligi wraca kilka znanych twarzy, ale nie zabraknie też młodych wilków gotowych do walki. Wszystkim zawodnikom życzę powodzenia, a widzom jak zawsze najlepszego polskiego League of Legends. Widzimy się!  – kontynuował.

Wszystkie mecze Alior Bank Ultraligi możecie oglądać na oficjalnych kanałach Polsat Games, między innymi w tym miejscu. Dzisiejsze pojedynki skomentują Dawid “Azonh” Letachowicz, Michał “Myha” Francuz i Michał “Avahir” Kudliński.

Fot. Polsat Games
Tagi:
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze