Rozpędzone Heroic rusza po drugi triumf z rzędu

15.04.2021, 13:01:47

Czas rozpocząć ostatnią serię premierowych spotkań w ramach BLAST Premier Spring Showdown. Spotkań, które pomimo tego, że będą miały ewidentnych faworytów, będą meczami iście wyjątkowymi. Na świeżo po triumfie w 13. sezonie ESL Pro League publiczności zaprezentuje się duńskie Heroic, a swój ostatni taniec w koszulce Vitality zainauguruje również Cédric „RpK” Guipouy. 

Wczorajszego popołudnia byliśmy świadkami samych jednostronnych spotkań. Rezultatem 2:0 wygrało Spirit, które mierzyło się z Extra Salt, a także Gambit podejmujący NASR. Złudzeń w brazylijskich derbach nie pozostawiła także nikomu FURIA, która pomimo relatywnie zaciętych map odprawiła z kwitkiem MIBR.

Dziś wszystko rozpocznie się od meczu pomiędzy Heroic i portugalskim SAW. Casper „cadiaN” Møller i jego kompani bez cienia wątpliwości są uznawani za wielkich faworytów do awansu na wiosenne finały BLASTA i nie ma co się oszukiwać – pojedynek z formacją Christophera „MUTiRiSa” Fernandesa powinien być dla nich spacerkiem. Duńczycy nie przegrali zresztą dziesięciu serii z rzędu i nawet najwięksi bajkopisarze nie mogliby wymyślić scenariusza, w którym passa ta zatrzymana zostałaby właśnie przez Portugalczyków.

Bardzo symbolicznie zapowiada się również starcie pomiędzy Vitality i 9z. O ile trójkolorowi mierzą się aktualnie z wieloma problemami wewnętrznymi, o tyle urugwajsko-argentyńsko-brazylijsko-hiszpański miks powinien zostać przez nich zjedzony w rekordowym czasie. Na forach pojawiają się nawet spekulacje, że prawdopodobnie wystarczyłoby wystawić tylko Mathieu „ZywOo” Herbaut i Cédrica „RpKa” Guipou, by ten drugi flashował, a pierwszy zabijał.

Harmonogram dzisiejszych spotkań w ramach BLAST Premier Spring Showdown: 

  • 15:30 – Heroic vs. SAW
  • 18:30 – Vitality vs. 9z

Wszystkie spotkania w ramach BLAST Premier Spring Showdown wraz z polskim komentarzem możecie oglądać w tym miejscu.

Fot. ESL / Jak Howard

Tagi:
9z BLAST Premier Spring Showdown FURIA Heroic RpK sAw Vitality
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze