Inspired i Trymbi kontra FunPlus Phoenix? Rogue walczy o dodatni bilans grupowy

Inspired i Trymbi kontra FunPlus Phoenix? Rogue walczy o dodatni bilans grupowy

13.10.2021, 12:48:27

Czy europejskie formacje zwiększą swoje szanse na awans do play-offów? Rogue, MAD Lions i Fnatic przystąpią dziś do ostatniego dnia pierwszej części fazy grupowej. Do rewanżów warto podejść, patrząc na rywali z górnej części tabeli.

Etap grupowy co prawda jeszcze się nie kończy. Najlepsze formacje świata czekają przecież jeszcze rewanże. Dziś zobaczymy jednak zwieńczenie pierwszej części fazy zasadniczej. Dwa zespoły z Europy powalczą o to, aby choć na chwilę zabezpieczyć miejsce w premiowanej awansem strefie. Wicemistrzowie LEC postarają się natomiast zdobyć pierwsze punkty.

Lwy głodne zwycięstwa

W pierwszej kolejności, jeśli chodzi rzecz jasna o przedstawicieli Starego Kontynentu, zobaczymy MAD Lions. Koszyk mistrzów Europy nie bez powodu wydaje się najbardziej wyrównanym ze zbiorów. Do tej pory wszystkie sekcje zanotowały w nim bowiem identyczny bilans. Choć Lwy potknęły się w walce z Teamem Liquid, porażkę zrekompensowały sobie triufem nad wicemistrzami Korei z Gen.G Esports. Czy zwycięstwo w meczu z czwartą formacją Chin również padnie ich łupem? 

Łotr w walce z Feniksem

O to, by wkroczyć na pozycję grupowego wicelidera, powalczą natomiast Adrian “Trymbi” Trybus i Kacper “Inspired” Słoma z Rogue. Zwycięstwo z Cloud9, a także solidna postawa w przegranym, acz na pewno nie oddanym bez walki meczu z DWG KIA napawają optymizmem. Choć jeszcze kilka dni temu społeczność z całego świata skazałaby Łotrzyków na pożarcie przez FunPlus Phoenix, dziś sytuacja nie jest tak oczywista.

Pomarańczowi po pierwszy triumf

W zdecydowanie najgorszej sytuacji znaleźli się reprezentanci Fnatic. Pomarańczowi przegrali dotąd zarówno z koreańskim Hanwha Life Esports, jak i chińskim Royal Never Give Up. Popełniona w ostatniej chwili zmiana na dolnej alei bezsprzecznie Europejczykom nie pomaga. Czasu jednak nie cofniemy. Przedstawiciele LEC wciąż mają zresztą szansę zakończyć pierwszy etap grupy ze zwycięstwem na koncie. Wystarczy przeciwstawić się PSG.Talon.

A jeśli się im nie uda? Wszyscy doskonale pamiętamy, czego dokonali w 2017 roku, przekształcając bilans 0-3 w późniejszy awans do play-offów.

Harmonogram dzisiejszych meczów podczas Worlds 2021:

  • 13:00 – Royal Never Give Up vs. Hanwha Life Esports
  • 14:00 – MAD Lions vs. LNG Esports
  • 15:00 – Rogue vs. FunPlus Phoenix
  • 16:00 – Fnatic vs. PSG.Talon
  • 17:00 – Team Liquid vs. Gen.G Esports
  • 18:00 – DWG KIA vs. Cloud9
  • 19:00 – EDward Gaming vs. DetonatioN FocusMe
  • 20:00 – T1 vs. 100 Thieves

Wszystkie mecze Worlds 2021 wraz z polskim komentarzem możecie oglądać na oficjalnych kanałach Polsat Games, między innymi pod tym adresem.

Fot. Rogue

Tagi:
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze