Robert Lewandowski inwestuje w gry. Polak rozpoczął współpracę z firmą Movie Games
Biznes
Newsy
Pozostałe

Robert Lewandowski inwestuje w gry. Polak rozpoczął współpracę z firmą Movie Games

07.08.2020, 16:20:01

Dopiero co żyliśmy mocno informacją o tym, że jednym z inwestorów Polskiej Ligi Esportowej został uznany koszykarz, Marcin Gortat, a tymczasem media obiegła informacja o kolejnym dużym wydarzeniu z topowym rodzimym sportowcem w roli głównej. Jak podaje portal gazeta.pl, Robert Lewandowski podpisał z firmą Movie Games umowę inwestycyjną w celu powołania nowej spółki zajmującej się produkcją gier. 

Robert Lewandowski od ładnych paru lat jest kimś więcej niż piłkarzem. Ten człowiek, to chodzący biznes i stoją za tym nie tylko miliony dolarów zarobione podczas gry w piłkę, ale też kontrakty sponsorskie i liczne inwestycje. Kapitan krajowej reprezentacji już wcześniej był znany z tego, że lokuje swoje pieniądze w różnych miejscach, ale wejście w branżę gier, to dla niego zupełna nowość.

Wcześniej myśląc równocześnie o grach i Robercie Lewandowskim na myśl przyszłaby nam jedynie FIFA. Polak często był twarzą kolejnych edycji kultowego symulatora i wielokrotnie meldował się na okładce produkcji. Teraz doświadczony snajper zaangażował się jednak w tworzenie własnych gier, które bez większego zaskoczenia będą się obracały wokół tematyki sportowej.

Wielu osobom wydawało się na początku, że nowa spółka będzie wspierana przez Roberta Lewandowskiego jedynie finansowo. W wystosowanym do mediów komunikacie możemy jednak przeczytać o tym, że piłkarz Bayernu Monachium będzie zaangażowany również w kwestie wizerunkowe oraz merytoryczne.

Sam rynek związany z nowoczesnymi technologiami, w tym rynek gier komputerowych, obserwuję od dłuższego czasu i widzę ogromny potencjał w tym segmencie. Współpraca z Movie Games to dodatkowo możliwość pokazania piłki nożnej od kuchni i będziemy to robić jako pierwsi – zapowiada Lewandowski cytowany przez gazeta.pl.

Pierwszą produkcją, która ma wyjść spod ręki nowej spółki, będzie gra zainspirowana Netflixowym filmem „The Last Dance”. Co ciekawe nie będzie to kolejny tytuł obracający się wokół wydarzeń boiskowych, a raczej rzeczach pobocznych. Docelowym pomysłem jest oddanie realiów otoczki wokół meczu.

Wszystkie najpopularniejsze gry piłkarskie skupiają się na tych kluczowych 90 minutach, my chcemy przedstawić pozostałe 22 i pół godziny oczekiwania na to wydarzenie. Takich gier […] pokazujących historie zza kulis jeszcze nikt nie robił, co stawia nas w bardzo uprzywilejowanej pozycji – mówił prezes nowej spółki, Filip Szklarzewski.

Na pierwsze uplastycznione zwiastuny nowej inicjatywy Roberta Lewandowskiego i Movie Games będziemy musieli nieco poczekać. Inwestycja najpopularniejszego polskiego piłkarza w świat gier komputerowych jest jednak bez dwóch zdań pozytywną informacją dla całej branży. My jednak nie będziemy ukrywać, że czekamy na wejście w esport. Nie podpuszczamy Panie Robercie, ale chyba nie chcesz być gorszy od Griezmanna, Bale’a czy Beckhama?

FOT. PIOTR KUCZA/ 400mm.pl

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze