Riot Games zawiesza rozgrywki LEC. Jeden z pracowników poddany kwarantannie
Biznes
League of Legends
Newsy

Riot Games zawiesza rozgrywki LEC. Jeden z pracowników poddany kwarantannie

13.03.2020, 16:53:00

Organizatorzy League of Legends European Championship zawiesili wiosenny sezon rozgrywek. Decyzja motywowana jest zadbaniem o bezpieczeństwo i zdrowie graczy oraz personelu. Poinformowano też o tym, że jeden z pracowników mógł zostać zarażony COVID-19.

Szóstego marca przedstawiciele Riot Games ogłosili przeniesienie finałów LEC z Budapesztu do kameralnego studia w Berlinie. – Uważnie monitorujemy sytuację z koronawirusem COVID-19 w Europie i na całym świecie. Nie była to łatwa decyzja, jednak zdrowie i bezpieczeństwo graczy, fanów i personelu jest naszym priorytetem – komunikowali wówczas za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Okazuje się jednak, że na zmianie miejsca rozegrania finałów się nie skończyło. Organizatorzy zawiesili trwające zmagania, nie podając daty wznowienia meczów. Przypomnijmy, że do zakończenia sezonu zasadniczego pozostały zaledwie dwie kolejki.

W świetle niepewności i szybko zmieniającej się sytuacji pandemicznej związanej z COVID-19, a także w celu zachowania ostrożności postanowiliśmy skupić się na bezpieczeństwie graczy i personelu. Zawiesiliśmy tym samym sezon wiosenny LEC – czytamy w oficjalnym oświadczeniu.

Przedstawiciele LEC podkreślają, że żaden z pracowników nie uzyskał pozytywnego wyniku na obecność COVID-19, aczkolwiek przypuszczają, że jeden z członków ekipy mógł być narażony na atak wirusa. – Wspomniana osoba jest objęta kwarantanną i czuwają nad nią przedstawiciele służby zdrowia. Zaktualizujemy sytuację, gdy tylko będziemy mieli więcej informacji – mówią organizatorzy.

Decyzję ogłoszono na chwilę przed startem pierwszych pojedynków ósmej kolejki. Już wcześniej zarząd Origen poinformował esportowy świat o tym, że ich gracze nie pojawią się w Berlinie i do dzisiejszych zmagań przystąpią z Kopenhagi. Wieczór meczowy zwieńczyć miało hitowe spotkanie z udziałem trzech Polaków – G2 Esports kontra Rogue.

Fot. Riot Games / Michał Konkol

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze