Riot Games rozpoczyna wydarzenie RiotX Arcane. Darmowe skórki i nowe tryby gry nadchodzą

Riot Games rozpoczyna wydarzenie RiotX Arcane. Darmowe skórki i nowe tryby gry nadchodzą

02.11.2021, 16:32:29

Producent i wydawca gier, Riot Games, zapowiedział wydarzenie RiotX Arcane, podczas którego przez miesiąc we wszystkich swoich produkcjach świętuje premierę pierwszego animowanego serialu Riot: Arcane League of Legends. Gracze i fani będą mogli osobiście i cyfrowo uczestniczyć za pośrednictwem różnych mediów w wydarzeniu, które przez cały miesiąc będzie ewoluować wraz z każdym aktem serialu, a także korzystać z aktywności dostępnych z poziomu wszystkich gier Riot. RiotX Arcane zaczyna się od przygotowań do superweekendu z Mistrzostwami Świata League of Legends oraz premierą Arcane.

Przy okazji obchodów premiery Arcane warto wspomnieć, że ekosystem gier Riot jest silniejszy niż kiedykolwiek. W październiku w gry z uniwersum League of Legends grało ponad 180 milionów aktywnych użytkowników*, co jest rekordem w historii firmy.

Stawiając każdy krok, od wydawania nowych gier po poszerzanie naszego esportu, zawsze pozostawaliśmy skoncentrowani na zapewnieniu graczom ekscytującej, ciekawej zawartości, która jest autentyczna z perspektywy podstawowego doświadczenia League of Legends — powiedział Nicolo Laurent, prezes Riot Games. – Dzisiaj nasze gry na całym świecie cieszą się zainteresowaniem rekordowej liczby graczy, co potwierdza słuszność naszej wiary w wartość intelektualną, jaką jest League of Legends, w momencie, gdy wraz z premierą Arcane rozpoczynamy nową erę. Wspólnie z graczami chcemy sprawić, aby gry stały się centralną osią globalnej rozrywki – kontynuował.

Trwające cały miesiąc wydarzenie rozpoczną Mistrzostwa Świata League of Legends, podczas których topowi artyści zaprezentują swoje najnowsze utwory. Łącząca świat gier, współzawodnictwa i rozrywki tegoroczna ceremonia otwarcia Mistrzostw Świata przygotowana przez Mastercard odbędzie się z udziałem zdobywców nagrody Grammy, Imagine Dragons, oraz artystów takich jak PVRIS, Bea Miller, JID i Denzel Curry, którzy zabiorą graczy i fanów w podróż w klimacie Arcane po Piltover i Zaun, bliźniaczych miastach, w których toczy się akcja Arcane. Całość rozpocznie się w sobotę 6 listopada o 13:00 CET i będzie transmitowana na lolesports.com, a także na YouTubie i Twitchu.

Nieco później, 7 listopada o 1:30 CET, wystartuje globalna premiera RiotX Arcane transmitowana na Twitchu (na kanale Riot Games oraz kanałach twórców) oraz Arcane.com. Odbywająca się w siedzibie głównej Riot w Los Angeles premiera rozwinie innowacyjny czerwony dywan dla mediów i streamerów z ponad 30 krajów, umożliwiając im transmitowanie tego wydarzenia dla ich fanów. Arcane to pierwszy serial Netflixa, którego premierowa, wspólna transmisja odbędzie się wyłącznie na Twitchu. Twórcy z całego świata działający w tym serwisie będą mogli pokazać, jak sami oglądają i przeżywają pierwszy odcinek.

Imagine Dragons i Riot Games znów łączą siły. Posłuchaj „Enemy”!

W okresie emisji serialu we wszystkich grach Riot będą pojawiać się nowe propozycje inspirowane tematyką Arcane. Świętujących to wydarzenie na swój własny sposób graczy czekają w listopadzie następujące aktualizacje, które będą pojawiać się z tygodnia na tydzień wraz z emisją kolejnych odcinków serialu:

 • League of Legends pogłębi świat Arcane wypuszczając darmowe skórki Arcane inspirowane serialem, liczne aktualizacje tematyczne na Summoner’s Rift oraz aktualizacje przedsezonu 2022. W nadchodzącym tygodniu pojawią się też dwa interaktywne wydarzenia!
  ― Darmowe skórki inspirowane Arcane dla Jayce’a, Vi, Caitlyn i Jinx.
  ― Aktualizacja przedsezonu 2022 z nowymi smokami żywiołów, przedmiotami i runami.
  ― Aktualizacja grafiki i niezawodności Caitlyn.
  ― Akcenty mapy na Summoner’s Rift i więcej!
 • League of Legends: Wild Rift udostępni nowe sposoby gry, prezentując dwóch popularnych bohaterów, nagrody za codzienne logowanie, darmowe skórki inspirowane Arcane oraz celebrując najbardziej rozpoznawalne konflikty w Piltover.
  ― Inspirowane Arcane wydarzenie w grze.
  ― Darmowe skórki Jinx z Arcane i Vi z Arcane w nagrodę za codzienne logowanie.
  ― Długo oczekiwane wypuszczenie Jayce’a i Caitlyn podczas specjalnego Hextechowego Napadu.
  ― Tygodnie tematyczne w Gildia na Gildię, w tym Jinx przeciw Vi.
 • Legends of Runeterra uhonoruje to wydarzenie wydaniem nowego trwałego trybu gry, który pozwala graczom podróżować po Runeterze pod postacią ulubionego bohatera wraz ze specjalną serią fabularnych przygód w Piltover i Zaun z udziałem Jinx i spółki.
  ― Wypuszczenie nowego trwałego trybu PvE, Ścieżka Bohaterów.
  ― Nowy bohater: Jayce.
  ― Tematyczne karty wsparcia z Piltover i Zaun.
  ― Megaprzepustka wydarzenia.
 • Teamfight Tactics będzie rozkręcać imprezę z Bajerami i Gadżetami oraz zupełnie nowym trybem gry i małymi niespodziankami o dużym wpływie.
  ― Udostępnienie rotacji Bajery i Gadżety.
  ― Taktycy z motywami Arcane, w tym prezentacja nowych bohaterów chibi.
  ― Nowy tryb Double Up, w którym można grać ze znajomymi.
 • VALORANT: Agenci z przyszłości również są fanami League i będą świętować to wydarzenie z przedmiotami kosmetycznymi i zestawami w stylu Arcane, co będzie odpowiednim przygotowaniem do 3 rozdziału 3 aktu.
  ― Darmowa Przepustka RiotX Arcane.
  ― Darmowe przedmioty kolekcjonerskie w grze.
  ― Zestaw kolekcjonerski Arcane w grze.
  ― Nowy agent: Chamber.

Kolejny zwiastun Arcane. Premiera serialu o League of Legends coraz bliżej

Aby stworzyć dodatkowe doświadczenia związane z premierą Arcane, sięgnęliśmy do naszych gier, które są źródłem naszej własności intelektualnej ― powiedziała Sarah Schutz, szefowa Riot Experience (XP) w Riot Games. ― Mamy nadzieję, że stworzone przez nas wydarzenie zachęci graczy do świętowania Arcane w wyjątkowy i ważny dla nich sposób w otoczeniu całej społeczności, zarówno w grach, które kochają, jak i poza nimi – dodała.

Centrum wydarzenia Świat RiotX Arcane ― cyfrowy towarzysz, który pomaga graczom dokonywać odkryć w okresie emisji serialu ― jest już dostępne. Z tygodnia na tydzień będzie wzbogacane nowymi informacjami. Gracze mogą zaangażować się w fabularną przygodę i wypełniać misje, aby zdobywać nagrody w grze. Nagrody pojawią się 7 listopada, a dodatkowe nagrody w grze będą udostępniane od 15 listopada. Nagrody Prime Gaming będą dostępne od 1 do 30 listopada.

Fani i gracze, którzy dołączą do oglądania globalnej premiery RiotX Arcane, otrzymają w dropach Twitcha następujące nagrody w grze przeznaczone dla widzów wydarzenia:

 • Emotka „Jedna Łezka” (League of Legends: Wild Rift)
 • Kapsuła Arcane (League of Legends)
 • Przywieszka do broni „Rybeńka” (VALORANT)
 • Jajo Małych Legend z Bajerów i Gadżetów (Teamfight Tactics)
 • Emotka Jayce’a (Legends of Runeterra)

*Gry osadzone w uniwersum League of Legends obejmują League of Legends, League of Legends: Wild Rift, Legends of Runeterra, Teamfight Tactics oraz Fight for the Golden Spatula (na licencji w Chinach). MAU podaje globalną liczbę aktywnych kont graczy w ciągu miesiąca we wszystkich tych tytułach zarejestrowaną w październiku 2021.

Fot. Materiały prasowe

Tagi:
Arcane Riot Games
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze