Rewolucja w Illuminar – nowy prezes i budowa areny w Warszawie

21.10.2019, 20:50:00

Jeszcze rok temu w sierpniu pisaliśmy o sporych problemach finansowych Illuminar Gaming, po kilku miesiącach organizacja stanęła na nogi, a teraz przechodzi prawdziwą rewolucję – powołała nowego prezesa, tworzy akademię, drugą organizację, w której będą grały tylko kobiety, a przede wszystkim wielką arenę w Warszawie.

Przypomnijmy te gorsze chwile – według naszych doniesień, iHG w zeszłym roku było dłużne swoim podopiecznym ponad 200 000 złotych. Ówczesny CEO, czyli Michał Durczok, potwierdził, że organizacja jest winna swoim graczom i trenerem League of Legends wypłaty za trzy miesiące. Poinformował jednocześnie, że prowadzi rozmowy z potencjalnymi inwestorami, którzy mieliby pomóc wyjść z tarapatów.

Finalnie udało się pozyskać finansowanie i sprzedać udziały w Illuminar, przez co kolejne miesiące w tej marce były już bardziej kolorowe. Pojawiały się kolejne inicjatywy, dywizje, drużyna LoL-a cały czas pozostawała w strukturach. Ten rok był jeszcze lepszy, bo przyniósł dużych sponsorów, którymi do dziś pozostają takie firmy jak Play, Orbit, Subway czy morele.net. To pozwoliło również na zakontraktowanie niezłego zespołu Counter-Strike: Global Offensive, występującego wcześniej w barwach x-kom team.

Niedługo po rozpoczęciu współpracy skład ten świętował zwycięstwo w Games Clash Masters w Gdyni i zgarnięcie 50 000 dolarów. Jeśli ktoś jednak myślał, że na tym sukcesy iHG w 2019 roku się skończą, to grubo się mylił. Z okazji 4. urodzin organizacja ogłosiła bardzo dużo nowości. Zmiany zaczęły się od samego szczytu – na stanowisku CEO Durczoka zastąpił Grzegorz Kamiński, dotychczasowy dyrektor kreatywny. Z kolei jego stanowisko przejął Krzysztof Pogan, wcześniej odpowiedzialny za PR.

Znana marka uruchomi także kilka projektów – akademię League of Legends, w której wbrew oczekiwaniom trenerem nie zostanie Fryderyk „Veggie” Kozioł. Szkoleniowiec ma zostać ogłoszony w najbliższych dniach, po czym wystartują również zapisy. Z kolei dowiedzieliśmy się co nieco o nowej organizacji, która tworzona będzie wraz z Wojciechem Niesiobędzkim i jego spółką WEOWN. Drużyna będzie składać się w pełni z kobiecych składów, a pierwszym z nich okazał się zespół dotychczas występujący w AVEZ Esport.

Największym zaskoczeniem jest jednak pomysł, którego realizacja przewidziana jest na przyszły rok. Illuminar Gaming otworzy specjalną arenę w Warszawie, która będzie się mieścić na ponad 2000 metrach kwadratowych. Znajdą się w niej między innymi scena z miejscem na kilkuset kibiców, strefa bootcampowa, biura, pomieszczenia do streamowania czy grania, a także tzw. Hall of Fame. A to wszystko w centrum Warszawy. Miejsce to ma być przeznaczone zarówno dle samej organizacji, jak i esportowej społeczności. Otwarciee ma nastąpić do końca 2020 roku, a teraz możemy zachwycać się kilkoma ujęciami projektów:

O szczegółach rewolucji w Illuminar Gaming porozmawiamy we wtorkowej audycji „Weszło w esport” z Grzegorzem Kamińskim. Start programu zaplanowany jest na godzinę 15:00.

Tagi:
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze