PGE Turów Zgorzelec z repo na czele: Chcę udowodnić wszystkim krytykom, że się mylą

11.01.2021, 16:09:19

PGE Turów Zgorzelec nie zamierzał na długo wycofywać się ze sceny Counter-Strike: Global Offensive. Miejsce poprzedniej drużyny ekspresowo zajął bowiem skład z Karolem “repo” Cybulskim na czele.

Kiedy na początku roku organizacja żegnała się z drużyną CS:GO, zastanawialiśmy się, czy jest to permanente wycofanie czy tylko moment przejściowy. Rozstanie z los kogutos okazało się jednak wyłącznie przystankiem na drodze do podboju krajowej sceny. Włodarze klubu poinformowali właśnie o zakontraktowaniu nowych zawodników.

Na czele składu stanął wracający z długiego urlopu Karol “repo” Cybulski. Ten ostatni raz oficjalnie wystąpił w składzie Together Esports pod koniec 2019 roku. Jak sam przyznaje – poważną grę zakończył jednak w 2017 roku, gdy rozstawał się z Izako Boars. O półrocznej przygodzie w barwach Pompa Teamu wolałby bowiem zapomnieć. 

Za mną dwie operacje ręki. W styczniu przeszedłem ostatnią, po czym rozpocząłem ośmiomiesięczną rehabilitację. Gdy byłem już gotowy do gry, trzy miesiące wracałem do formy na serwerze i postanowiłem, że nowy rok rozpocznę od powrotu na scenę. Wiele osób podejrzewa, że rozpadniemy się w ekspresowym tempie. Pamiętajmy jednak, że większość składów, których byłem częścią, możemy nazwać długotrwałymi projektami. Począwszy od noMERCY, idąc przez PRIDE, a kończąc na Izako Boars – mówi nam Karol “repo” Cybulski, lider zespołu.

Ludzie mnie hejtują, ale nie zwracam na to uwagi. Swoją wartość udowodniłem w PRIDE, dochodząc m.in. do ćwierćfinałów ESWC. Niewielu pamięta, że po dwóch dogrywkach przegraliśmy wtedy przeciwko Gambit Esports – późniejszym mistrzom krakowskiego Majora. Regularnie pojawiliśmy się w zamkniętych kwalifikacjach ważnych turniejów i wzbiliśmy się w okolice 30. miejsca światowego rankingu – kontynuuje.

Faktycznie, repo w swojej karierze reprezentował barwy noMERCY, ESC Gaming, Vexed Gaming, Teamu AGG, PRIDE czy też Izako Boars. W tym czasie faktycznie znajdował się w gronie czołowych przedstawicieli krajowej sceny, regularnie wyświetlając się również zagranicą. Teraz wraca, chcąc przypomnieć społeczności o wartości, którą wnosił do zespołów w swoim najlepszym okresie.

Jestem głodny gry. Chcę wrócić z przytupem, osiągać sukcesy i zaprezentować Polsce świetnego CS-a. Cel jest prosty: stworzyć zespół, o którym ludzie będą mówić z powagą. Nie celujemy w zwierzęce bieganie, ale poukładaną i przemyślaną grę. Największą odpowiedzialność za to dźwigam ja – jako kapitan i in-game leader ekipy. To okazja, by udowodnić wszystkim krytykom, że się mylą. Pokażę, że ocenianie mnie na podstawie konfliktu z easym i odejścia z Izako Boars jest bzdurą – kończy Cybulski. 

Skład PGE Turów Zgorzelec:

  • Karol „repo” Cybulski
  • Rafał „iso” Tync
  • Błażej „zaNNN” Bączkowski
  • Mariusz „SKRZYNKA” Jarząb
  • Wojciech „bensty” Duda – okres testowy

Angaż w składzie otrzymali ponadto Mariusz „SKRZYNKA” Jarząb, Rafał „iso” Tync oraz Błażej „zaNNN” Bączkowski znani m.in. z powiązanego z Pompa Teamem Gamelaxy. Kadrę uzupełnia z kolei wciąż testowany Wojciech „bensty” Duda.

Fot. ESL Polska
Tagi:
PGE Turów Zgorzelec repo
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze