Gniazdo było mu pisane. reatz uzupełnia skład x-kom AGO

Gniazdo było mu pisane. reatz uzupełnia skład x-kom AGO

14.01.2021, 13:02:59

Okres zbrojeniowy na polskiej scenie trwa w najlepsze. Po serii rozstań x-kom AGO ogłasza kolejne wzmocnienie sekcji Counter-Strike: Global Offensive. Kadrę Jastrzębii zasilił Paweł “reatz” Jańczak.

Najpierw z zespołem pożegnał się wieloletni filar Jastrzębi – Dominik “GruBy” Świderski. Niedługo później klub ogłosił rozstanie z Patrykiem “Sidney’em” Korabem i Brajanem “DGL-em” Lemechą. x-kom AGO rok 2021 rozpoczął więc od rozbiórki sekcji CS:GO, stając się tym samym niezwykle ważnym elementem polskiej szufli.

Na esportowej scenie pożegnania niemal zawsze stają się jednak preludium nadchodzących transferów. Nie inaczej stało się i tym razem. Włodarze warszawskiej organizacji z dnia na dzień nabierają tempa, ogłaszając kolejne wzmocnienia. Tym razem w Gnieździe oficjalnie przywitany został nowy strzelec – Paweł “reatz” Jańczak. 

Przez półtora roku reatz związany był z Illuminar Gaming, do którego dołączył po fuzji x-kom teamu z AGO Esports. Choć w momencie głośnego ogłoszenia istniała szansa, że Jańczak przywdzieje barwy Jastrzębi, cała sekcja spod znaku “X” postanowiła lojalnie szukać nowego pracodawcy. Teraz drogi dwudziestosześciolatka i klubu zarządzanego przez Macieja Opielskiego wreszcie się przecinają.

Po prawie dwuletniej przygodzie w Illuminar Gaming rozstaję się z organizacją i przechodzę do x-kom AGO z czego bardzo się cieszę. Szybko udało mi się znaleźć nowy dom. Jeżeli chodzi o oczko, to jestem bardzo zadowolony z tego, że ich reprezentowałem. Poznałem świetnych ludzi, a czas który tam spędziłem w drużynie będę wspominać bardzo pozytywnie, chociaż wiadomo – bywały gorsze moment, ale taki jest już Counter-Strike i nawet w takim Astralis dzieje się wielepodsumowuje przygodę z iHG Jańczak.

W przeszłości reatz reprezentował ponadto devils.one, Team Kinguin, PRIDE, Team AGG czy Team Refuse. Podobne zestawienie czyni z niego jednego z najbardziej doświadczonych graczy w Polsce. Potwierdza to zresztą lista sukcesów. Tytuły ESL Mistrza Polski, puchar Polskiej Ligi Esportowej, zwycięstwo DreamHacka Open w Montrealu, Games Clash Masters w Gdyni czy ZOTAC Cup Masters 2018 – Europe to tylko wycinek ze spisu osiągnięć Jańczaka.

reatz nie jest jednak pierwszym tegorocznym wzmocnieniem x-kom AGO. Dwa dni temu do Gniazda ponowne zakontraktowanie Michała “snatchiego” Rudzkiego. Potwierdziła się więc dalsza absencja Michała “mhLa” Knasiaka. Sam Rudzki po okresie spędzonym w Sprout i Virtus.pro niejako powrócił do macierzy. Zajęło mu to dwa i pół roku.

Skład x-kom AGO:

  • Damian “Furlan” Kisłowski
  • Maciej “F1KU” Miklas
  • Michał “snatchie” Rudzki
  • Paweł “reatz” Jańczak 
  • Mikołaj “minirox” Michałków – trener

Rudzki i Jańczak stanęli w jednym szeregu z Damianem “Furlanem” Kisłowskim i Maciejem “F1KU” Miklasem. Wciąż czekamy więc na oficjalne ogłoszenie ostatniego ogniwa składu.

Fot. x-kom AGO
Tagi:
Subskrybuj
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najbardziej oceniane
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Stefan
Stefan
12 dni temu

Moim skromnym wygląda to średnio, nawet z rallenem. Reatz nigdy tak naprawdę nie był kluczowym zawodnikiem w illuminar, na pewno za to był mało stabilny. Ago z pięknego konceptu z testowaniem wielu zawodników przeszło do składania byle kogo i byle jak, nie różniąc się teraz niczym od innych teamów. Team może na top 30, ale na coś poważniejszego moim zdaniem nie.

Kkowala
Editor
10 dni temu
Odpowiedz  Stefan

TOP30 to i tak byłby najlepszy wynik Polaków od roku, więc bez tragedii