Gniazdo było mu pisane. reatz uzupełnia skład x-kom AGO

14.01.2021, 13:02:59

Okres zbrojeniowy na polskiej scenie trwa w najlepsze. Po serii rozstań x-kom AGO ogłasza kolejne wzmocnienie sekcji Counter-Strike: Global Offensive. Kadrę Jastrzębii zasilił Paweł “reatz” Jańczak.

Najpierw z zespołem pożegnał się wieloletni filar Jastrzębi – Dominik “GruBy” Świderski. Niedługo później klub ogłosił rozstanie z Patrykiem “Sidney’em” Korabem i Brajanem “DGL-em” Lemechą. x-kom AGO rok 2021 rozpoczął więc od rozbiórki sekcji CS:GO, stając się tym samym niezwykle ważnym elementem polskiej szufli.

Na esportowej scenie pożegnania niemal zawsze stają się jednak preludium nadchodzących transferów. Nie inaczej stało się i tym razem. Włodarze warszawskiej organizacji z dnia na dzień nabierają tempa, ogłaszając kolejne wzmocnienia. Tym razem w Gnieździe oficjalnie przywitany został nowy strzelec – Paweł “reatz” Jańczak. 

Przez półtora roku reatz związany był z Illuminar Gaming, do którego dołączył po fuzji x-kom teamu z AGO Esports. Choć w momencie głośnego ogłoszenia istniała szansa, że Jańczak przywdzieje barwy Jastrzębi, cała sekcja spod znaku “X” postanowiła lojalnie szukać nowego pracodawcy. Teraz drogi dwudziestosześciolatka i klubu zarządzanego przez Macieja Opielskiego wreszcie się przecinają.

Po prawie dwuletniej przygodzie w Illuminar Gaming rozstaję się z organizacją i przechodzę do x-kom AGO z czego bardzo się cieszę. Szybko udało mi się znaleźć nowy dom. Jeżeli chodzi o oczko, to jestem bardzo zadowolony z tego, że ich reprezentowałem. Poznałem świetnych ludzi, a czas który tam spędziłem w drużynie będę wspominać bardzo pozytywnie, chociaż wiadomo – bywały gorsze moment, ale taki jest już Counter-Strike i nawet w takim Astralis dzieje się wiele – podsumowuje przygodę z iHG Jańczak.

W przeszłości reatz reprezentował ponadto devils.one, Team Kinguin, PRIDE, Team AGG czy Team Refuse. Podobne zestawienie czyni z niego jednego z najbardziej doświadczonych graczy w Polsce. Potwierdza to zresztą lista sukcesów. Tytuły ESL Mistrza Polski, puchar Polskiej Ligi Esportowej, zwycięstwo DreamHacka Open w Montrealu, Games Clash Masters w Gdyni czy ZOTAC Cup Masters 2018 – Europe to tylko wycinek ze spisu osiągnięć Jańczaka.

reatz nie jest jednak pierwszym tegorocznym wzmocnieniem x-kom AGO. Dwa dni temu do Gniazda ponowne zakontraktowanie Michała “snatchiego” Rudzkiego. Potwierdziła się więc dalsza absencja Michała “mhLa” Knasiaka. Sam Rudzki po okresie spędzonym w Sprout i Virtus.pro niejako powrócił do macierzy. Zajęło mu to dwa i pół roku.

Skład x-kom AGO:

  • Damian “Furlan” Kisłowski
  • Maciej “F1KU” Miklas
  • Michał “snatchie” Rudzki
  • Paweł “reatz” Jańczak 
  • Mikołaj “minirox” Michałków – trener

Rudzki i Jańczak stanęli w jednym szeregu z Damianem “Furlanem” Kisłowskim i Maciejem “F1KU” Miklasem. Wciąż czekamy więc na oficjalne ogłoszenie ostatniego ogniwa składu.

Fot. x-kom AGO
Tagi:
Subskrybuj
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najbardziej oceniane
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Stefan
Stefan
2 miesięcy temu

Moim skromnym wygląda to średnio, nawet z rallenem. Reatz nigdy tak naprawdę nie był kluczowym zawodnikiem w illuminar, na pewno za to był mało stabilny. Ago z pięknego konceptu z testowaniem wielu zawodników przeszło do składania byle kogo i byle jak, nie różniąc się teraz niczym od innych teamów. Team może na top 30, ale na coś poważniejszego moim zdaniem nie.

Kkowala
Editor
2 miesięcy temu
Odpowiedz  Stefan

TOP30 to i tak byłby najlepszy wynik Polaków od roku, więc bez tragedii