„Zmieniając pulę map, Valve robi fantastyczną rzecz” – reakcje społeczności na Train vs. Ancient

„Zmieniając pulę map, Valve robi fantastyczną rzecz” – reakcje społeczności na Train vs. Ancient

04.05.2021, 10:10:12

Choć podczas wprowadzania kontrowersyjnej decyzji Valve Europa spała, usunięcie Traina z puli map turniejowych CS:GO spowodowało istne trzęsienie ziemi. Jak zareagowali profesjonalni gracze i przedstawiciele esportowego środowiska na nocną aktualizację?

***

Trening czyni mistrza

Dla wielu usunięcie Traina na rzecz Ancient to po prostu kosmetyczna zmiana uderzająca w ich preferencje i gust. Decyzja Valve zupełnie inne piętno odciśnie jednak na profesjonalnych graczach. Część z nich dla przykładu dziś od 12:00 do 19:00 w treningowych planach miała teoretyczne i praktyczne podejście właśnie do stacji kolejowej. 

Co w takim razie zrobią Rafał “sany” Pietrzak i jego ekipa – przedłużenie majówki, a może opracowanie pierwszych granatów na Ancient?

-Train?

Pytaj mnie, a ja ciebie, Paweł. Mało kto rozumie zasadność usunięcia właśnie Traina. Ale być może – tropem komentarzy Grzegorza “SZPERO” Dziamałka – to faktycznie część akcji partnerskiej Valve i Riot Games. 

Przekażcie nam kilku casualowych graczy, a my zmotywujemy sporą część profesjonalnej sceny do zmiany platformy – mogliby zaproponować deweloperzy Counter-Strike: Global Offensive. I chyba tak zrobili.

Jo cię dupia, VALVE, co ty odwalasz… Rozumiem dodanie nowej mapki, ale usunięcie Traina? A gdzie super mapki jak Cache, Cbble czy nawet Tuscan? Ok, nie mamy piątego gracza, teraz jeszcze wywalają naszą najlepszą mapę – WRÓCIMY SILNIEJSI – kontynuował SZPERO, rezerwując przy okazji Jett.

Cóż, Wisła All in! Games Kraków faktycznie straciła największego asa chowanego do tej pory w rękawie.

I kolejni wiślacy – no dobra, ex-wiślacy – pod ścianą emerytury. Albo transferu na nową scenę: Michał “MOLSI” Łącki już podprogowo namawia Olka “hadesa” Miśkiewicza do zmiany tytułu. Czy on też odszedł z zespołu na czas?

I teraz pytanie: nieprzyjemny zapach, czy świerszcze – z czym trudniej będzie się pogodzić?

Przypadek?

– Team Liquid rozstaje się z trenerem

– Valve przygotowuje profesjonalną scenę do pogrzebu Traina, a więc stałego bana Teamu Liquid

Żyjemy w społeczeństwie. A tak na poważnie – czas i zbiegi okoliczności potrafią nieźle pożartować.

Ancient – a co to?

Muszę być szczery: nigdy nie słyszałem o Ancient i nie mam pojęcia, czy to dobra mapa, czy nie. Chciałbym wiedzieć, co o niej myślicie – zwierzył się Epitácio „TACO” de Melo.

Cóż, my też pierwsze słyszymy.

Oleksandr „s1mple” Kostyliev zresztą też. Jedyna słuszna reakcja.

Jedyni sprawiedliwi

Wszystkie żarty na bok. Z przyjemnością przyglądam się temu, że zespół pracujący nad CS:GO faktycznie dokonuje zmian, aby gra w dzisiejszych czasach ekscytowała nowymi rzeczami – broni Valve z kolei Jonathan “EliGE” Jablonowski.

Cholera, zmiany potrzebne były. Nikt z tym raczej się nie kłóci. Jest ich potrzebnych bardzo dużo. Nowa mapa? Koniecznie. Ale wprowadzana w taki sposób? I to za Traina? Żarty to jedyne, co nam pozostało.

Valve zmieniające pulę map robi fantastyczną rzecz bez względu na to, jak bardzo lubisz lub nie lubisz usuniętej mapy. O to właśnie prosiliśmy i tak, jak w przypadku wszystkiego innego w społeczności CS:GO, nie da się uszczęśliwić WSZYSTKICH. Ekscytującym będzie śledzenie tego, jak to się potoczy! – podkreśla Jacob „Pimp” Winneche.

Frauk “pita” Pita – choć sam stroił sobie żarty z decyzji Valve – też uważa, że Ancient może być interesujące. Przede wszystkim ze względu na to, że łączy w sobie cechy wielu innych popularnych map.

Ma to jakiś sens, ponieważ w ciągu ostatnich kilku lat na Trainie nie było prawie żadnych innowacji taktycznych. Nie zmienia to faktu, że nadal była to mapa, która wymagała wielu dyskusji i przerobienia teorii, a nie być może kilku indywidualnych zagrań, jak na Dust2, Mirage czy Overpassie – próbuje szukać rozsądnych argumentów Luis „peacemaker” Tadeu.

A po chwili punktuje Ancient, skupiając się na kiepskim oświetleniu mapy:

Prawdziwe problemy

de_train do Warszawy… z Atlanty. Pamiętamy [*]

No i nie czepiajcie się. Dajcie pobyć społeczności CS:GO hipokrytami – to wychodzi nam przecież najlepiej…

Tagi:
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze