Znamy połowę uczestników Rainbow Six Polish Cup Winter. Czeka nas powtórka z PM-a?

Znamy połowę uczestników Rainbow Six Polish Cup Winter. Czeka nas powtórka z PM-a?

17.12.2020, 13:22:09

Cztery drużyny zagwarantowały sobie już udział w zbliżającym się wielkimi krokami Rainbow Six Polish Cup Winter. Lista uczestników do złudzenia zaczyna przypominać obstawę Polish Masters.

Proces kwalifikacyjny do zimowego pucharu wystartował w połowie grudnia, zwracając uwagę czołowych zawodników nad Wisłą. Do wyścigu o turniejowe przepustki stanęły przecież najlepsze ekipy, którymi może pochwalić się polska scena. Do tej pory rozegrały się już dwie eliminacyjne drabinki.

Na szczycie pierwszej z nich ostatecznie stanęli reprezentanci XPG Invicta oraz devils.one. Feniksy do pary z Diabłami eliminowały po drodze 1stCav, Kancelarię, PRIDE, HOME czy Hummingbirds. Dla Kolibrów oraz mistrzów Polish Masters porażki stały się jednak impulsem do wzmożonej pracy podczas kolejnych zmagań.

To właśnie Hummingbirds i HOME zdominowały bowiem drugi turniej kwalifikacyjny, odprawiając z kwitkiem szereg miksów, Kancelarię czy 1stCav. 

Tym samym lista uczestników Rainbow Six Polish Cup Winter nie różni się jeszcze od obsady tegorocznego Polish Masters. Do HOME i devils.one należą bowiem złote i srebrne medale najbardziej prestiżowych zmagań kraju, a XPG Invicta i Hummingbirds również walczyły o mistrzostwo.

Przed nami jednak dwa kolejne turnieje eliminacyjne, na drodze których możliwość gry w zimowym pucharze uzyskają kolejne sekcje. Pierwszy z nich wystartuje 21 grudnia, a drugi tuż przed wigilią Bożego Narodzenia – 23 grudnia. 

Daty pozostałych okienek kwalifikacyjnych:

  • 21.12.2020 – 3 Turniej Kwalifikacyjny,  start godzina 18:00
  • 23.12.2020 – 4 Turniej Kwalifikacyjny,  start godzina 18:0

Przypomnijmy, że Rainbow Six Polish Cup Winter ma wypełnić brutalna dla R6 przerwę poprzedzającą kolejną edycję Polish Masters. Zawody posiadają zresztą wszelkie aspekty, aby sprostać oczekiwaniom. Potrwają niemal trzy miesiące, otworzyły furtki kwalifikacyjne, sezon ligowy zwieńczony zostanie finałami, a najlepsi zgarną nagrody z niemałej puli nagród.

Faktyczna faza Rainbow Six Polish Cup Winter rozpocznie się 1 stycznia 2021 roku. Etap zasadniczy potrwa siedem kolejek i wyłoni cztery najlepsze drużyny, które awansują do play-offów. Ich początek zaplanowano na 26 lutego. Dla najlepszych przedstawicieli krajowej sceny przewidziano nagrody z puli 20 tysięcy złotych. Połowa kwoty trafi w ręce mistrzów.

Fot. Ubisoft Polska
Tagi:
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze