Czas na kolejne remisy? Powraca walka w Rainbow Six Polish Cup Winter

Czas na kolejne remisy? Powraca walka w Rainbow Six Polish Cup Winter

14.01.2021, 09:50:48

Walka o Rainbow Six Polish Cup Winter wraca, ale przed uczestnikami nie lada wyzwanie. Piekielnie trudno będzie im bowiem przeskoczyć poprzeczkę zaskoczenia zawieszoną przed siedmioma dniami.

Niecodziennie kolejki ligowe kończą się przecież trzema remisami, a także zwycięstwem największego underdoga ze zdecydowanym faworytem rozgrywek. W zeszłym tygodniu niespodzianka goniła jednak niespodziankę. I tak oto Koziołki Hp sprowadziły do parteru Teetres.SLAVGENT, a reszta zespołów pokojowo podzieliła się ze sobą punktami.

Biorąc pod uwagę fakt, że w fazie zasadniczej zimowego pucharu nie przewidziano meczów rewanżowych, inauguracyjna kolejka może znacząco pokrzyżować plany wielu sekcji. Wszyscy przecież dobrze pamiętają, ile problemów ekipom walczącym o play-offy Polish Masters sprawiły remisy notowane przeciwko Hummingbirds.

Drugą rundę etapu grupowego rozpocznie mecz Cromcodiles z AVEZ Esport. O ile przed tygodniem rozmawialibyśmy o spotkaniu raczej w kategorii starcia świeżaków, o tyle początek zmagań zupełnie odmienił postrzeganie obu zespołów. Mecz sekcji z jednym punktem zakończy ponadto kolejkę. Na dobranoc swoje umiejętności zaprezentują nam bowiem gracze Invicty Gaming i Hummingbirds.

Po Krokodylach i Ośmiornicach na serwerze zameldują się natomiast jedyni zawodnicy z kompletem punktów na koncie. Oto bowiem Koziołki Hp rzucą wyzwanie devils.one. Przekonamy się więc, czy triumf nad SLAVGENT był tylko wypadkiem przy pracy, czy konsekwencją nieprawdopodobnego rozwoju. Pokonać wicemistrzów Polish Masters? To byłoby coś…

Na horyzoncie widać także pojedynek symboliczny – SLAVGENT stanie bowiem naprzeciw HOMELESS. Podopieczni Krystiana Sidorowicza bezsprzecznie będą chcieli odpłacić rywalom za wyeliminowanie ich z Polish Masters. Walka aktualnego mistrza kraju z zespołem, w którym eksperci przed startem widzieli przyszłego zwycięzcę? Nie możecie tego przegapić. 

Harmonogram drugiej kolejki Rainbow Six Polish Cup Winter:

  • 19:00 – Cromcodiles vs. AVEZ Esport
  • 20:15 – Koziołki Hp vs. devils.one
  • 21:30 – Teetres.SLAVGENT vs. HOMELESS
  • 22:45 – Invicta Gaming vs. Hummingbirds

Etap zasadniczy potrwa łącznie siedem kolejek i wyłoni cztery najlepsze drużyny, które awansują do play-offów. Ich początek zaplanowano na 26 lutego. Dla najlepszych przedstawicieli krajowej sceny przewidziano nagrody z puli 20 tysięcy złotych. Połowa kwoty trafi w ręce mistrzów. Mecze transmitowane będą za pośrednictwem oficjalnego kanału organizatora na Twitchu.

Fot. Ubisoft Polska
Tagi:
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze