R6T ogłasza szczegóły dotyczące dywizji League of Legends

R6T ogłasza szczegóły dotyczące dywizji League of Legends

01.10.2018, 20:57:00

Ostatnio internet obiegła informacja o nowej organizacji, która miała dołączyć do polskiej sceny League of Legends. Potem R6T ogłosiło, że trenerem formacji zostanie Michał “Avahir” Kudliński. Dzisiaj poznaliśmy dodatkowe szczegóły i wiemy dużo więcej o całej drużynie, a co najważniejsze – znamy jej skład.

Skład R6T będzie złożony z zawodników, którzy osiągali sukcesy zarówno na polskiej, jak i europejskiej scenie. W ostatnim sezonie trzech z nich mogliśmy obserwować w zagranicznych ligach. Na specjalną zasługę zasługuje Raxxo, który w barwach greckiego Panathinaikos doszedł do ćwierćfinałów letniej edycji EU Masters, w którym zawalczył jak równy z równym przeciwko bałkańskiemu ASUS ROG ELITE. Drużyna, w której drzemie ogromny potencjał będzie szkolona przez Avahira, czyli komentatora ESL Polska, a kiedyś trenera Crucial Team, w barwach którego znajdował się w czołowej czwórce Polski.

Wsparcie młodej drużyny R6T będzie zapewniał znany serwis wymiany walut Amronet.pl. PayHolding (właściciel Amronet.pl) zdecydował się na wejście do esportu w ramach pionierskiego przedsięwzięcia telewizji Polsat, która rusza z oficjalnym kanałem telewizyjnym, na którym widzowie będą mogli śledzić zmagania najlepszych polskich zawodników w Ultralidze.

– PayHolding, który inwestuje w fintech-y i sam je wprowadza na rynki, ma bardzo skonkretyzowaną strategię marketingową. Jesteśmy w awangardzie i chcemy kojarzyć się z czymś niestandardowym, dobrym i nowoczesnym. Po sportach motorowych i wodnych przyszedł czas na więcej technologii, która nam przecież nie jest obca. Jesteśmy pewni, że pod kątem wizerunkowym, połączenie Amronetu, który jest jednym z najbardziej zaawansowanych technologicznie serwisów w Polsce, z esportem, będzie strzałem w dziesiątkę – komentuje wejście do esportu prezes PayHolding, Sławomir Kowal.

Formację można było już obserwować w kwalifikacjach do Polskiej Ligi Esportowej. Tam miała jedną szansę, której nie udało się wykorzystać. To jednak nie zatrzymuje tego składu, ponieważ zawodnicy w siebie wierzą. – Jestem bardzo podekscytowany nadchodzącą współpracą z R6T i Amronet. Wydaje mi się, że zebraliśmy mocny skład, który będzie walczył o zwycięstwo. Przed nami teraz tylko ciężka praca nad synergią i eliminowaniem błędów – mówi Oskar “Raxxo” Bazydło, wspierający w R6T.

Sam projekt przyjęcia dywizji League of Legends do organizacji, która jest związana ze sportem zachęcił Avahira do ponownego wejścia w rolę trenera. – Co prawda moja współpraca z R6T dopiero się rozpoczęła, muszę jednak przyznać, że już teraz jestem niezwykle zadowolony. Przez ostatni okres dystansowałem się od pomysłu powrotu do trenowania, ale przedstawiona mi wizja oraz skala nadchodzących wyzwań zmotywowała mnie do działania. Wierzę, że jest miejsce w esporcie dla R6T i patrząc na pierwsze ruchy transferowe, spodziewam się licznych sukcesów – mówi komentator ESL Polska.

Skład R6T prezentuje się następująco:

  • Top: Krzysztof “Kackos” Kubziakowski
  • Jungle: Bartosz “Ippon” Dzikowski
  • Mid: Mateusz “Matisław” Zagórski
  • ADC: Konrad “itzRenifer” Potępa
  • Support: Oskar “Raxxo” Bazydło
  • Trener: Michał “Avahir” Kudliński

Więcej szczegółów o R-SIXTEAM możecie się dowiedzieć pod tym linkiem.

Tagi:
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze