PZPN rozpoczyna eliminacje do kadry FIFA 20

22.01.2020, 10:55:00

Polski Związek Piłki Nożnej wyłonił już reprezentantów w PES 2020, teraz przyszedł czas na zawodników FIFA 20, którzy mieliby wystąpić w FIFA eNations Cup, a także meczach towarzyskich. W związku z tym odbędą się otwarte kwalifikacje, które zakończą się turniejem finałowym w Warszawie.

Kadra PES 2020, w której znaleźli się Michał „Misiek_LFC” Petrus, Bartłomiej „Ronbalto” Bałdyś, Kasjan „kasy_bojar” Bojarowski oraz Jan „jancioPL” Wójcik, już w marcu rozpocznie walkę o awans na mistrzostwa Europy 2020. W grupie biało-czerwonych znaleźli się Austria, Islandia, Izrael i Rosja. Cel jest jasny: wyjazd na finałową imprezę w Londynie. Zawodnicy mogą już się więc przygotowywać i czekać na start eliminacji.

W międzyczasie czekają nas kolejne zmagania związane z Polskim Związkiem Piłki Nożnej. Już 28 stycznia wystartuje pierwsza tura eliminacji do reprezentacji FIFA 20 na konsolach PlayStation 4 oraz Xbox One. Łącznie zaplanowano pięć takich turniejów, które mają wyłonić 16 najlepszych graczy na danej platformie. Zapisy są w pełni otwarte, więc swoich sił spróbować może tak naprawdę każdy fan serii FIFA. Zgłoszenia przyjmowane są pod tym adresem. 

Pozostałe tury kwalifikacji odbędą się kolejno 29, 30, 31 stycznia i 1 lutego. Dzień później rozpocznie się faza grupowa, w której uczestnicy zagrają w systemie szwajcarskim. Zwycięzca zapewni sobie udział w turnieju finałowym, zaś kolejnych ośmiu zawodników powalczy o to w barażach.

Dwaj reprezentanci (po jednym na każdej konsoli) zostaną wyłonieni podczas zmagań, do których dojdzie 16 lutego w Warszawie. Do nich dołączą zawodnicy powołani na postawie światowego rankingu z cyklu FIFA Global Series.

Mamy kilku zawodników, którzy będą faworytami turnieju eliminacyjnego do reprezentacji, ale na scenie eFutbolu w każdym sezonie pojawia się nowa gwiazda, która niespodziewanie dołącza do grona najlepszych. Rozgrywki będą trudne i awans do etapu finałowego będzie wyzwaniem dla każdego zawodnika na polskiej scenie FIFA – mówi selekcjoner reprezentacji eFutbolu, Jarosław Radzio.

Kadra PZPN-u jako jedyna będzie uprawniona do gry w eliminacjach do rozgrywek organizowanych przez FIFA. Dodatkowo reprezentanci drużyny eFutbolu mają wciąż udział w spotkaniach towarzyskich z reprezentantami innych krajów.

Fot. PZPN

Tagi:
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze