PZPN otwiera kwalifikacje do kadry PES 2020 i przedstawia koordynatora sekcji esportu

25.11.2019, 12:44:00

Były słowa, czas na czyny – Polski Związek Piłki Nożnej startuje z eliminacjami, które mają wyłonić reprezentantów kadry na UEFA eEURO 2020. Dodatkowo przedstawiony został koordynator sekcji esportu. Na to stanowisko przyjęto dobrze znanego na scenie Fify Jarka „RDK” Radzio, który nie tylko uczestniczył w turniejach, ale również je komentował i organizował.

Jeszcze niedawno niewiele wiedzieliśmy na temat wirtualnych reprezentacji działających w PZPN-ie, ale teraz odkrywa się coraz więcej kart. Jak zapowiadano, na pierwszy ogień idzie tworzenie drużyny PES 2020, dlatego też w najbliższych dniach odbędą się otwarte kwalifikacje, mające na celu wyłonienie czterech reprezentantów kraju. Pierwszy etap podzielony będzie na cztery tury, które odbędą się 30 listopada, 1, 3 i 5 grudnia (zapisy prowadzone są tutaj). Z nich awans do fazy grupowej uzyska 16 zawodników, którzy z kolei walczyć będą o grę w etapie finałowym. Najlepszych graczy poznamy 15 grudnia.

To oni będą walczyć w kwalifikacjach do przyszłorocznego UEFA eEURO, do którego kadrę może wystawić tylko Polski Związek Piłki Nożnej. Podobnie będzie w przypadku FIFA eNations Cup, więc turnieje eliminacyjne do reprezentacji Fify wystartują niebawem.

To właśnie imprezy organizowane przez europejską i światową federację piłkarską były motywem wejścia PZPN-u w esport. Początkowo nie było to takie oczywiste, gdyż prezes Zbigniew Boniek jeszcze w styczniu 2018 roku pisał na Twitterze, że „e-sport to jest i będzie duża kasa, ale to także świadectwo pewnej patologii. Siedzieć godzinami i walić w joystick?„.

Z czasem zdołał się przekonać i w lipcu zapowiedział utworzenie kadry esportu. Na szczęście finalnie sięgnął po pomoc specjalistów z branży. Rekrutacja zakończyła się przyjęciem Jarka „RDK” Radzio, który jest bardzo dobrze znany na scenie Fify. Kilka lat temu sam odnosił liczne sukcesy jako gracz, a później pełnił rolę administratora i komentatora. Teraz będzie koordynatorem sekcji PZPN eFutbol i Team Managerem. Do jego zadań będzie należeć nie tylko selekcja i zarządzanie zawodników, ale również kształtowanie strategii.

Fot. PZPN

Tagi:
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze