PZPN coraz bliżej esportu. Związek pojawi się na IEM Expo

25.02.2020, 13:44:00

Polski Związek Piłki Nożnej nie zwalnia esportowej ekspansji. Po otwarciu drużyny eFutbolu, a także wyłonieniu reprezentacji PES oraz FIFA podmiot kierowany przez Zbigniewa Bońka zapowiedział obecność podczas targów Intel Extreme Masters w Katowicach.

Intel Extreme Masters jest jednym z najważniejszych zawodów na esportowej mapie świata nie tylko dla graczy Counter-Strike: Global Offensive, ale również StarCrafta II czy Quake Champions. Wydarzeniu towarzyszą nie tylko zmagania najwybitniejszych zawodników globu, ale również niezwykle ważne targi branżowe – IEM Expo. Polski Związek Piłki Nożnej nie zamierza przegapić możliwości pokazania się ogromnej publiczności, po raz pierwszy wystawiając strefę PZPN eFUTBOL.

PZPN zagospodaruje 140 metrów kwadratowych, chcąc połączyć świat wirtualnego futbolu z tradycyjną piłką nożną. – To krok w ramach rozwoju drużyny eFutbolu, promocji piłki nożnej oraz zdrowego trybu życia – czytamy w informacji prasowej. Dla gości przygotowano szereg atrakcji: turnieje gamingowe, konkursy, quizy, a także oficjalną prezentację reprezentacji PES 2020. Na miejscu uczestnicy znajdą mini-boisku służące do promowania aktywności fizycznej.

Myślę, że to jest piękne, że fani piłki nożnej mogą celebrować tą piękną dyscyplinę sportu nie tylko na prawdziwej murawie, ale również na tej wirtualnej. Chcemy nauczać fanów gier piłki nożnej, dlatego na naszym stoisku będzie można wziąć udział w turniejach komputerowych, ale również otrzymać porady od dietetyka i psychologa, a także poczuć prawdziwą piłkę nożną poprzez udział w konkursach czy treningach piłkarskich. Fanom innych typów gier jest nieco dalej do piłki nożnej i dlatego chcemy zachęcić ich do tego, aby poczuli radość z gry w piłkę nożną – mówi Maciej Sawicki, Sekretarz Generalny PZPN.

Atrakcyjność stoisk zwiększy grono zaproszonych gości. PZPN nie zdradził jeszcze żadnych nazwisk, ale zapowiedział obecność m.in. reprezentantki Polski w piłce nożnej. W planach jest również pierwsze oficjalne spotkanie kadry PES 2020 z tajemniczym rywalem, którym ma być jedna z najmocniejszych drużyn świata.

Fot. PZPN / Łączy nas eFutbol

Tagi:
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze