PZPN z esportowym turniejem dla kibiców
Newsy
POLSKI ESPORT
Pozostałe

PZPN z esportowym turniejem dla kibiców

22.05.2020, 16:28:44

W oczekiwaniu na powrót reprezentacyjnych emocji na wielkich stadionach, PZPN przygotował esportowy turniej dla kibiców. Miejscem rywalizacji mają być wirtualne areny FIFA 20 i PES 2020.

Od uruchomienia kadry eFutbolu, Polski Związek Piłki Nożnej organizował już różnego rodzaju inicjatywy – eliminacje czy międzypaństwowe mecze pokazowe. Miał też mieć swoje stoisko podczas Intel Extreme Masters w Katowicach, ale z uwagi na koronawirusa i cofnięcie zgody na imprezę masową, ludzie nie mogli go odwiedzić. Teraz pojawia się kolejne wydarzenie z ramienia PZPN-u – ePuchar Kibica. Czym będzie?

To internetowy turniej, który rozpocznie się od tur eliminacyjnych. Z jednej strony rywalizacja toczyć będzie się w FIFIE 20 na PlayStation 4 i Xbox One, a z drugiej w PES 2020 na PS4. W przypadku tej pierwszej gry, kwalifikacje odbędą się kolejno 30 maja i 5 czerwca, zaś w przypadku drugiego tytułu zaplanowano je na 29 maja i 6 czerwca. Następnie najlepsi zawodnicy spotkają się w fazie finałowej.

Zapisy już wystartowały:

W ostatnim czasie fani piłki nożnej mogli oglądać na naszych kanałach jak reprezentanci Polski radzą sobie na wirtualnym boisku. Dla fanów eFutbolu śledzących poczynania profesjonalistów zorganizowaliśmy międzynarodowe mecze reprezentacji Polski FIFA20 oraz PES 2020. Tym razem zapraszamy wszystkich kibiców, aby sami pokazali swoje umiejętności, walcząc o miano tego najlepszego. Jestem przekonany, że wśród kibiców pojawi się utalentowany gracz, który zaskoczy wszystkich swoją postawą, pokazując ofensywny i skuteczny eFutbol – powiedział selekcjoner reprezentacji eFutbolu, Jarosław Radzio.

Rywalizacja w ePucharze Kibica toczyć będzie się nie tylko o pierwsze miejsce, ale i o nagrody. Dla najlepszych PZPN przewidział między innymi pamiątkowe statuetki, koszulki reprezentacji Polski oraz możliwość rozegrania spotkania z reprezentantem Polski w eFutbolu.

Zasady turnieju? Standardowe, ale tym razem wcielić się w biało-czerwonych i zagrać ekipą Jerzego Brzęczka.

Fot. 400mm.pl / Piotr Kucza