Punkt przewagi, czyli kolejny rozdział rywalizacji PACTu z AVEZ

Punkt przewagi, czyli kolejny rozdział rywalizacji PACTu z AVEZ

19.11.2020, 13:08:55

Tabela ESL Mistrzostw Polski? Punkt przewagi AVEZ nad Actiną PACT. Tabela Polskiej Ligi Esportowej? Tak samo, ale w tym drugim przypadku sytuacja Jacka „minise’a” Jeziaka i jego kompanów jest o wiele bardziej komfortowa. Po pierwsze, mają za sobą jeden pojedynek mniej, a po drugie – dziś stoczą bezpośrednie starcie z AVEZ. 

Faza zasadnicza PLE powoli zbliża się do końca. Do rozegrania zostało tak naprawdę 1,5 kolejki – dzisiejsze mecze zwieńczą szósty tydzień, a wśród nich będzie spotkanie pomiędzy AVEZ oraz PACTem, aktualnie zespołami, które mają kolejno osiem i siedem punktów na koncie. Choć liczba punktów jest zupełnie inna, to w ramach ESL Mistrzostw Polski sytuacja była podobna. Ekipa Piotra „nawrota” Nawrockiego zdobyła jeden punkt więcej, dzięki czemu awansowała do drabinki wygranych. Wynikało to między innymi z pojedynku tych formacji.

Wówczas lepiej poradziło sobie AVEZ, ale przewaga nie była znacząca. Tym bardziej, że Train zakończył się remisem, a Vertigo wynikiem 16:11. Gdyby jednak rezultat był inny, to miałoby też wpływ na play-offy ESL Mistrzostw Polski. A przez ten punkt straty PACT musiał przedzierać się przez dolne drzewko, eliminując kolejno PGE Turów Zgorzelec, Izako Boars i x-kom AGO. Dzięki temu awansował do półfinału. W dotarciu do tego etapu rywale potrzebowali zaledwie jednego zwycięstwa – właśnie z Damianem „Furlanem” Kisłowskim i jego kompanami.

Teraz więc trzeba unikać nawet najmniejszych błędów, by sytuacja w PLE nie doprowadziła do tego samego. Nawet fakt, że PACT ma do rozegrania jeszcze zaległy mecz, nie powoduje, że do dzisiejszego starcia może podejść zbyt luźno. Ostatnie występy tego zespołu to jednak wiele zwycięstw – zarówno w Polsce w ramach ESL MP, jak i w Europie w Nine to Five czy kwalifikacjach do DreamHack Open November. Pokonywał między innymi GamerLegion, SKADE czy ALTERNATE aTTaX.

AVEZ aż tak aktywne nie było i według eWINNERA nie jest faworytem wieczornego spotkania. Kurs na jego wygraną wynosi 2.50, a na oponentów 1.46. Nie powinno to dziwić, ale trzeba mieć też na uwadze wprowadzenie do składu nowego zawodnika. Z jednej strony to brak zgrania, ale z drugiej świeżość, która już dała pierwsze efekty kilka dni temu. Trener Jędrzej „bogdan” Rokita pokłada w Riczim Maszynce duże nadzieje.

W wywiadzie z nami mówił kilka dni temu:

Spokojem i opanowaniem, co nie jest powszechne wśród graczy, z którymi miałem wcześniej do czynienia. Chwilami jest wręcz zbyt zachowawczy, ale wierzę, że z czasem stanie się bardziej przebojowy. W przyszłości, kiedy oswoi się z grą na tym poziomie, zacznie testować swoje limity. Na razie jednak nie szarżuje, co jest bardzo racjonalne. To podejście przemówiło do mnie najbardziej. Poza tym jest otwarty na sugestie, może pochwalić się porządnym etosem pracy, dużo trenuje, ogląda dema. Pendzelkowi ambicji również odmówić nie sposób, ale zabrakło mu większego ogrania drużynowego.

Czy jego potencjał uwolni się dziś podczas meczu przeciwko Actinie PACT? Start tego widowiska przewidziany jest na godzinę 21:00, a transmisję zapewni Polsat Games.

Fot. Actina PACT

Tagi:
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze