Przebudowa w Illuminar! Cały skład CS:GO ląduje na ławce

23.12.2020, 21:39:45

Takiej informacji w przeddzień wigilii Świąt Bożego Narodzenia się nie spodziewaliśmy. Illuminar Gaming poinformowało, że cały skład CS:GO został przesunięty na ławkę rezerwowych. Przyczyna? Chęć rekonstrukcji składu. Choć ten miał być najlepszym w historii organizacji.

Dlaczego nie spodziewaliśmy się tak szokujących wieści? Przyczyna jest banalna – iHG w ostatnich tygodniach zachwycało, a występy drużyny chwytały za serce i przywoływały piękne chwile. Janusz “Snax” Pogorzelski i spółka naprawili przespaną przez dywizję CS:GO pierwszą połowę 2020 roku i sprawili, że tych dwunastu miesięcy nie trzeba było spisywać na straty. Drużyna zarobiła z turniejów ponad 50 tysięcy dolarów, zdobyła ESL Mistrzostwo Polski i zajęła drugą pozycję w Polskiej Lidze Esportowej.

– To był udany rok, w którym mogliśmy poczuć wszystkie esportowe emocje. Jako organizacja staraliśmy się wyznaczać cele i je realizować. Nie te niemożliwe, a faktycznie realne, osiągalne. Z sukcesem podnieśliśmy trofeum w Mistrzostwach Polski. Awansowaliśmy na najwyższe miejsce z polskich drużyn w rankingu światowym, pomimo roszad w składzie nie zawsze od nas zależnych. Walczyliśmy o to, aby dać jak najwięcej fanom CS’a – zauważa Mateusz Kowalczyk, Chief Gaming Officer w Illuminar Gaming.

– Z czasem dostrzegliśmy jednak, że nie udało nam się osiągnąć optymalnego połączenia, którego szukaliśmy – zaznacza.

Co to oznacza?

Dobre pytanie, bo z oświadczenia nie jesteśmy w stanie dowiedzieć się niczego, poza tym, że cały skład ląduje na ławce rezerwowych. Nie wiemy kto odejdzie, kto zostanie, kto otrzyma podwyżkę, a kto w przyszłym roku będzie musiał zacisnąć pasa. Jedyne, czego możemy być pewni, to że organizacja zapowiada huczne wejście w 2021 rok.

– Nie wiemy jeszcze kto odejdzie, a kto zostanie, nie mamy finalnych planów, ale chcemy wejść w rok 2021 z rozpędem. W tej chwili Wszyscy zawodnicy zostają przesunięci na ławkę rezerwową, a o dalszych krokach poinformujemy po świętach – zakończył Kowalczyk.

Minusy tej decyzji?

Po raz kolejny, gdy któryś z krajowych składów wskoczył na te bardziej właściwe tory, coś się popsuło. Projekt Illuminar może nie był na miarę walki o najwyższe trofea, jednak na pewno stanowił o sile krajowego podwórka. I jak mówili sami zawodnicy – był najlepszym iHG w historii. Teraz potęgę trzeba będzie budować od nowa.

Plusy?

Przynajmniej nie dowiedzieliśmy się o tym w Wigilię, jak pewien jegomość dwa lata temu.

Zawodnicy Illuminar Gaming, którzy zostali przesunięci na ławkę:

  • Janusz “Snax” Pogorzelski
  • Mikołaj “mouz” Karolewski
  • Tomasz “phr” Wójcik
  • Paweł “reatz” Jańczak
  • Arek “Vegi” Nawojski
  • Adrian “imd” Pieper

Fot. Maciej Kołek

Tagi:
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Najbardziej oceniane
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
WRIGHT
WRIGHT
3 miesięcy temu

Imo rallen to dobra opcja