PRIDE zbroi się na walkę o utrzymanie w Ultralidze
League of Legends
Newsy
POLSKI ESPORT

PRIDE zbroi się na walkę o utrzymanie w Ultralidze

26.03.2020, 20:50:10

Jedyne co pozostało PRIDE po słabym sezonie Ultraligi to szukanie sposobu na przetrwanie wśród uczestników. Chcąc zagrać w czwartej edycji najbardziej prestiżowych rozgrywek League of Legends w Polsce, rodzima organizacja dokonuje zmian w składzie. Po rozstaniu z dwoma zawodnikami i trenerem, przyszedł czas na wzmocnienia.

Jak wyglądał sezon zasadniczy w wykonaniu przedstawiciele PRIDE? Początek obiecujący – zwycięstwo z Diablo Chairs w inauguracyjnym pojedynku mogło dawać nadzieję, że nie będzie tak źle. Kolejne mecze przynosiły jednak gorsze wiadomości. K1ck Neosurf, devils.one, AVEZ, Illuminar Gaming, piratesports, AGO ROGUE, ponownie K1ck i Illuminar to zespoły, które w następnych pojedynkach wygrywały z ekipą Marcina „Warsziego” Surały. Bilans był jednak tragiczny – 1:8. Do końca rozgrywek coraz mniej czasu, a na horyzoncie nie było widać poprawy.

Przełamanie nastąpiło dopiero w piątym tygodniu, a dodatkowo w starciu z niezłym rywalem, bo devils.one. Zwycięstwo to nie było jednak początkiem żadnej serii, a PRIDE do końca sezonu zasadniczego wygrało już tylko jedno spotkanie z równie tragicznym Diablo Chairs. Ostatecznie obie te ekipy zakończyły zmagania z bilansem 3:11, przez co o udział w czwartej edycji Ultraligi powalczyć musza w barażach.

Organizacja dowodzona przez Piotra „neqsa” Lipskiego wykonała już kroki, które mają przyczynić się do utrzymania. Kilka dni temu skład opuścili zagraniczni zawodnicy Ashley „Rifty” Mayes i Oliver „Raxhy” Hovstadius, a także trener Mateusz „Kiao” Sujdak. Długo nie trzeba było czekać na pozostanie ich następców. Do PRIDE dołączyli:

Miłosz „Raven” „Domagalski, który wciąż pozostaje zawodnikiem występującego w LVP SLO Teamu Queso
Witold „Diagu” Nypel, który nie ma za sobą tak bogatej przeszłości. Ostatnio reprezentował MOBA ROG, który we włoskiej PG Nationals zajął ostatnie miejsce
Jakub „Nejvi” Kupisz, czyli nowy trener PRIDE, który doświadczenie zbierał w barwach Diablo Chairs, Pogoni Szczecin, Crvenej Zvezdy czy Piasta Gliwice

Teraz PRIDE pozostaje jak najlepiej przygotować się do turnieju barażowego, którego wszyscy uczestnicy nie są jeszcze znani. Na ten moment z kwalifikacji awansował Team #OPTIONS. Ostatni zespół, który powalczy o udział w czwartym sezonie Ultraligi poznamy niebawem.

  • Miłosz „Raven” Domagalski
  • Witold „Diagu” Nypel
  • Marcin „Warszi” Surała
  • Damian „Dambaj” Bajor
  • Kamil „KMS” Pękacki

Fot. Ultraliga / Radosław Makuch

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze