PRIDE zakłada akademię dla młodych adeptów League of Legends
League of Legends
Newsy
POLSKI ESPORT

PRIDE zakłada akademię dla młodych adeptów League of Legends

17.05.2020, 18:55:56

Rozwój polskiej sceny League of Legends trwa w najlepsze. O ile większość ludzi żyje już powoli tym, co wydarzy się w kolejnej odsłonie Ultraligi, o tyle warto zwrócić uwagę na to, że wyścig zbrojeń nie ogranicza się do najwyższej klasy rozgrywkowej. PRIDE ogłosiło nabór do akademii, która będzie stanowić solidne wsparcie dla głównej dywizji League of Legends. 

Jeszcze kilka tygodni temu na próżno było raczej szukać zespołów z Ultraligi, które miały w strukturach również akademię. Pojawiały się oczywiście wyjątki, jak ta, która broniła barw Illuminar Gaming czy też devils.one scouting grounds, ale i tak nie był to widok szczególnie powszechny.

Na ten moment nie ustają plotki o tym, jakoby w Polsce miała pojawić się druga liga, która będzie zapleczem Ultraligi. Oficjalnych informacji jeszcze nie uświadczyliśmy, więc ciężko oczywiście o realną ocenę sytuacji, aczkolwiek już teraz PRIDE zdecydowało się na ogłoszenie tryoutów, które wyłonią rezerwowy skład.

Poczekać będziemy musieli zresztą na ogłoszenie głównego składu PRIDE na zbliżający się wielkimi krokami 4. sezon Ultraligi. Po zakończonych w kwietniu relegacjach z formacją nie pożegnali się tak naprawdę jedynie Damian „Dambaj” Bajor i Witold „Diagu” Nypel. Szczegóły dotyczące podstawowego rosteru powinniśmy poznać w najbliższych dniach. Do tej pory na oficjalny komunikat pokusiło się jedynie Illuminar Gaming, które odkryło karty na najbliższy split.

Zapisy do projektu Akademia PRIDE trwają do 21 maja. W przedsięwzięciu może wziąć udział każdy, kto ma przynajmniej rangę Diament III na EU WEST. Zapisy dostępne są w tym miejscu.

Fot. PRIDE