Prezydent powołał drużynę narodową w Fifę. W kadrze milosz93 i cyanide

Prezydent powołał drużynę narodową w Fifę. W kadrze milosz93 i cyanide

05.04.2019, 17:55:00

Takiej inicjatywy spodziewało się niewielu, chociaż trzeba przyznać, że robi ona wrażenie. Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda powołał narodowę drużynę w Fifę. Jest to odpowiedź na apel graczy, którzy ubolewają, że Polska nie wystawiła swojej reprezentacji w FIFA eNations Cup.

Z oficjalnego oświadczenia na fanpage’u Kancelarii Prezydenta dowiedzieliśmy się, że w składzie narodowej kadry znaleźli się Miłosz „milosz93” Bogdanowski, czyli wielokrotny mistrz naszego kraju oraz reprezentant Legii Warszawa, a także Jakub „cyanide” Mikołajewski, który w trwających aktualnie rozgrywkach Ekstraklasa Games również reprezentuje barwy stołecznego klubu. Obaj gracze będą odpowiedzialni za skompletowanie składu.

– To odpowiedź na apel graczy FIFA, którzy ubolewają, że Polska nie wystawiła swojej reprezentacji w pierwszych FIFA eNations Cup. Dzięki inicjatywie Prezydenta Narodowa Drużyna esportowa będzie mogła wystartować w kolejnych rozgrywkach – napisano w oświadczeniu.

– Będzie to jedna z pierwszych drużyn narodowych powołanych w Europie. Polska chce uczestniczyć w rozwoju świata sportów elektronicznych.

Tegoroczna edycja eNations Cup odbędzie się 13-14 kwietnia w Londynie. O mistrzowski tytuł powalczy dwadzieścia reprezentacji z całego świata. W puli nagród znalazło się sto tysięcy dolarów.

Fot. Krzysztof Sitkowski / KPRP

Tagi:
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze