Pozytywny test na COVID-19 = Dyskwalifikacja z Majora?

Pozytywny test na COVID-19 = Dyskwalifikacja z Majora?

21.10.2021, 17:25:25

Niepokojące informacje pojawiły się w zwiąkzu z regulaminem startującego już za tydzień PGL Majora w Sztokholmie. Impreza w stolicy Szwecji odbędzie się w warunkach LAN-owych, a co za tym idzie znaczenie mają kwestię COVID-owe. Według rozporządzenia dotyczącego eventu pozytywny test na obecność koronawirusa może skutkować nawet dyskwalifikacją z najważniejszego turnieju w 2021 roku. 

Od kilkunastu dni jesteśmy świadkami niepokojących informacji dotyczących pandemii COVID-19. W kolejnych krajach rośnie liczba zakażonych osób i wszystko wskazuje na to, że trzecia fala zakażeń jest już kwestią czasu. Okres jesienny nie pomaga, a jak powszechnie wiadomo status pandemii może mieć wpływ na wydarzenia na żywo.

Do drużyn biorących udział w PGL Majorze został rozesłany regulamin rozgrywek, w którym zawarte zostały wytyczne dla zawodników, członków sztabu szkoleniowego oraz menadżerów i wszelkich osób z ekipy działającej wokół drużyn. W większych skupiskach ludzi konieczne będzie noszenie maski, a na terenie eventu obowiązują ścisłe zasady sanitarne.

Największe wątpliwości wzbudza jednak jeden z punktów regulaminu, który mówi o tym, że pozytywny test na COVID-19 u jakiegokolwiek członka zespołu lub staffu może się równać z dyskwalifikacją z eventu. Tym samym może się skończyć szeroko pojęte działanie, które może wystawić innych uczestników eventu na zagrożenie związane z zakażeniem.

PGL Major rozpocznie się 26 października.

Fot. PGL

Tagi:
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze