Powtórki z Katowic nie będzie. Av3k odpadł z finałów 3. etapu Quake Pro League
Newsy
POLSKI ESPORT
Pozostałe

Powtórki z Katowic nie będzie. Av3k odpadł z finałów 3. etapu Quake Pro League

17.05.2020, 15:46:49

Maciej „Av3k” Krzykowski w stosunkowo szybkim tempie pożegnał się z rywalizacją w play-offach trzeciego etapu Quake Pro League. Nadwiślański zawodnik nie powtórzył wyniku z Katowic, gdzie zajął miejsce w pierwszej dziesiątce i tym samym musi się zadowolić jedynie pojedynczym zwycięstwem w trakcie całej imprezy. 

Jeszcze kilka miesięcy temu Av3k rywalizował w Katowicach i choć nie był to może spektakularny sukces, to i tak Polak zaliczył przyzwoite występy. Szczególnie cieszyć mogło naturalnie zwycięstwo z jednym z najlepszych reprezentantów sceny Quake’a, czyli naturalnie Antonem „Collerem” Singova.

Do wczorajszych zmagań Av3k podchodził z nożem na gardle. Na początek trzeciego etapu pojawiła się wszak porażka ze wspomnianym wyżej Collerem, który tym razem nie pozostawił Krzykowskiemu większych złudzeń.

Choć nadwiślański esportowiec natychmiastowo spadł do drabinki przegranych, trzeźwa postawa podczas konfrontacji ze szwedzkim weteranem utrzymała go w grze. Av3k sprowadził bowiem do parteru Sebastiana „Spart1ego” Siirę.

Później na drodze Av3ka pojawił się Johan „toxjq” Quick, który jak się okazało, był już barierą nie do przejścia. Co prawda Polak rozpoczął pojedynek od triumfu, jednak kolejne dwa oczka powędrowały na konto Szweda, który awansował do kolejnej rundy i odesłał Krzykowskiego na 13-16 lokatę.

Ważna informacja jest taka, że Av3k i tak zagra w kolejnej fazie zasadniczej Quake Pro League. Ze spadkiem do QPL Challengers muszą się pogodzić Dmytro „Xron” Sakharuk i Paul „sib” Titkov, Gareth „GaRpY” Marshall, a także Maximiliano „maxter” Gonzalez.

Fot. DreamHack / Jennika Ojala