Powtórki nie było. NEEX i spółka dwa mecze od play-inów walki o First Strike

Powtórki nie było. NEEX i spółka dwa mecze od play-inów walki o First Strike

12.11.2020, 10:45:01

Drugi turniej eliminacyjny First Strike przebiega w o wiele łagodniejszej atmosferze. Większość faworytów czeka już na swoich potencjalnych przeciwników, dlatego teraz szersze pole do popisu mają składy z zaplecza tych najlepszych. Drżeliśmy o Entropiq, jednak teraz już wiemy, że wszystko wróciło na swoje miejsce.

Dopiero co skończył się premierowy turniej eliminacyjny do First Strike, a już rozpoczął się kolejny. To wszystko jednak nadal część pierwszego, obszernego cyklu kwalifikacyjnego. Wyobraźnia tu nie pomoże. Kwalifikacje do największego turnieju VALORANTA w historii działają na zasadzie drzewka. Drużyny przechodzą etapy – począwszy od otwartych kwalifikacji A i B, poprzez Play-Iny, następnie Play-Offy aż po regionalne finały. Droga wyczerpująca tak, jak ta na Majora w CS:GO. Z tym że tu rywalizują wszyscy, a nie tylko adepci i pretendenci.

Tak jak jednak wspominaliśmy – większość mocarzy zwinęła swoje manatki i relaksuje się już w fazie Play-In. Większość, jednak nie wszyscy. I w tym momencie oczy wszystkich powinny kierować się w stronę Guild Esports, czyli organizacji, której jednym z udziałowców jest David Beckham. Przy ich pierwszym podejściu otrzymaliśmy spore pole to drwin, jednak tym razem draken i spółka nie dali nam tej przyjemności. Guild zdemolowało ECLIPSE E-Sports i już dziś podejmie Crème brûlée. My z nimi mamy całkiem niezły bilans, ale to na restauracyjnym stole. Tam punktujemy ich do zera. W VALORANCIE to jednak zupełnie inna sprawa, choć szwedzki kolektyw nie powinien mieć problemów ze zwycięstwem i późniejszym awansem.

Wczoraj przyklaskiwaliśmy także zawodnikom Entropiq, którym pierwszy turniej kwalifikacyjny ewidentnie nie służył. Drużyna MOLSIEGO jednak błyskawicznie wyciągnęła wnioski z przykrej porażki i przy tym podejściu ani myśli o tanim sprzedawaniu skóry. Polarity Esports upadło, teraz kolej na Arctic Gaming. No nie jest to bardzo wymagająca drabinka. Hiszpanów odwiedzi dziś polska inkwizycja.

Każdy podstawowy trzon drzewka turniejowego ma swojego dominatora i faworyta. Są to kolejno Guild Esports, HSDIRR, SKADE i need more DM. Całe szczęście turniej wyłania tak wielu szczęśliwców, że Entropiq na tym etapie tych najlepszych jeszcze nie podejmie. Mimo to awans z Play-Inów będzie wymagać największych starań. Dlatego przygotować trzeba się także na tych największych.

Istotniejsze wyniki wczorajszych pojedynków:

  • Entropiq 13:4 Polarity Esports (Split)
  • Guild Epsorts 13:2 ECLIPSE E-Sports (Ascent)
  • need more DM 13:11 ADL Gaming (Haven)
  • SKADE 13:7 MAJSTERSZTYK (Ascent)

Dzisiejsza seria spotkań rozpocznie się o 17:00. Kolejne mecze – te o awans – planowane są na 18:00. A jutro? Jutro wystartuje pierwszy turniej Play-In. Z Patitkim, zeekiem, Mickebwoyem i miejmy na dzieję, że Entropiq również.

Fot. Entropiq
Tagi:
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze