Powraca Polish Esport Cup. Profesjonalni gracze mentorami uczestników

Powraca Polish Esport Cup. Profesjonalni gracze mentorami uczestników

07.10.2021, 16:15:25

Polish Esport Cup powraca. Czwarty sezon rozgrywek skupi się na zmaganiach Counter-Strike: Global Offensive oraz Rainbow Six: Siege.

Czwarta odsłona zmagań z cyklu Polish Esport Cup raz zmotywuje do udziału zespoły ze scen Counter-Strike: Global Offensive i Rainbow Six: Siege. Intencją organizatorów jest zaangażowanie do gry amatorów i wsparcie młodych talentów. Wobec tego do fazy finałowej nie zaproszono tym razem profesjonalistów. Pełna lista uczestników skompletowana zostanie na podstawie otwartych kwalifikacji, do których nie zostaną dopuszczeni zawodnicy związani kontraktami z organizacją. 

W puli nagród ulokowano łącznie 36 tysięcy złotych. Większa część przeznaczona zostanie na rozgrywki CS:GO, na które przeznaczono 22 tysiące z całości. Najlepsze ekipy Rainbow Six: Siege podzielą się z kolei 14 tysiącami złotych. 

Co ciekawe – w przypadku R6S tym razem zrezygnowano z formuły turniejowej i postawiono na system ligowy. Rozgrywki CS:GO ubarwią z kolei opiekunowie w postaci profesjonalnych graczy i trenerów esportowych. Do każdej drużyny przed i w trakcie fazy finałowej przyporządkowany będzie mentor, który pokieruje działaniami podopiecznych. Wszystko po to, aby aspirujący zawodnicy w trakcie turnieju mogli się jak najwięcej nauczyć.

W przypadku Rainbow Six Siege rozgrywki skierowane są do wszystkich zawodników chcących wziąć w nich udział, a jedynym ograniczeniem jest bariera wiekowa. W dniu rozpoczęcia rozgrywek każdy zawodnik musi mieć ukończony 16 rok życia. Rozgrywki, tak jak w przypadku CS:GO, również w R6S zostały zmodyfikowane względem poprzedniego sezonu. Wszystko w oparciu o rozmowy z zawodnikami biorącymi udział w poprzedniej edycji – komunikują organizatorzy.

Podział nagród w turnieju CS:GO

  1. miejsce: 15.000 zł
  2. miejsce: 5.000 zł
  3. miejsce: 1.000 zł
  4. miejsce: 1.000 zł

Podział nagród w rozgrywkach R6S:

  1. miejsce: 10.000 zł
  2. miejsce: 2.000 zł
  3. miejsce: 1.000 zł
  4. miejsce: 1.000 zł

W przeszłości mistrzowskie tytuły PEC trafiały na konta Izako Boars, Entropiq i x-kom AGO, jeśli chodzi o CS:GO, a także Team ESCA Gaming, Padre Crew i Forsaken 

Czwarty sezon Polish Esport Cup rozpocznie się już 13 października od startu kwalifikacji. Rozgrywki potrwają ponad miesiąc, gdyż zwieńczą je finały zaplanowane na 14 listopada.

Tagi:
Polish Esport Cup
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze