Potrzebowali bohatera i go znaleźli. HONORIS dominuje grupę i zagra w play-offach Malta Vibes
CS:GO
Newsy
POLSKI ESPORT

Potrzebowali bohatera i go znaleźli. HONORIS dominuje grupę i zagra w play-offach Malta Vibes

31.07.2020, 12:18:53

Daniel “STOMP” Płomiński obudził w sobie demona i wydaje się, że nawet jeśli w starciu z SG.pro zostałby na serwerze sam, to i tak poradziłby sobie z rywalami. Jego starania nie poszły na marne, a awans do fazy pucharowej kolejnej odsłony Malta Vibes stał się faktem. Na sukces zapracowała jednak cała drużyna HONORIS, w której nie było widać słabych punktów.

Czekali od dawna

– Oj Honoris, Honoris… co Ty wyrabiasz, pewnie takie pytanie zadaje sobie każdy z Was. Prawda, gra wygląda kiepsko, mało wygranych, wiele przegranych, ale gdzie ma się hartować stal? Żyjemy w czasach szybkich wniosków, rozczarowań i komentarzy. Scena idzie do przodu i nie będzie łatwo, ani łatwiej, we knew.  Wygrane, czołowe lokaty podium, sukces – to wszystko najpierw jest okupione porażką, rozczarowaniem, ostatnimi lokatami.  My próbujemy, damy z siebie wszystko żeby przeskoczyć przez ten dół. A co jak się nie uda? Nie wiem, nie zakładam porażki bo bym z góry wykluczył sukces – pisał jakiś czas temu kapitan drużyny Wiktor “TaZ” Wojtas.

Czy można mówić już o przeskoczeniu nad dołem? Na takie wnioski zdecydowanie za wcześnie. Mamy jednak wreszcie namacalny dowód na to, że w HONORIS wiedzą jak zwyciężać spotkania z klasą. A na takich wynikach, jak te wczorajsze w meczach z Nordavind i SG.pro buduje się pewność siebie, bez której żaden skład daleko nie zawędruje.

To pierwszy awans polskiej brygady do fazy pucharowej po wielu nieudanych próbach. Ostatni – i jedyny – raz udało się w ósmym tygodniu turnieju Home Sweet Home, którego maltańskie podboje są idealnym odpowiednikiem. Wtedy HONORIS zawędrowało aż do półfinału, jednak na tamtym “sukcesie” podboje się zakończyły. Dlatego wczorajszy awans smakuje tym lepiej. To wyczekiwane przełamanie opatrzy rany rozdrapywane przez niecierplliwszych kibiców i przy okazji wprowadzi spokój w samej drużynie. 

  • HONORIS 16:5 Nordavind (Inferno)
  • HONORIS 2:0 SG.pro (16:14 Mirage, 16:4 Dust2)
AVEZ tu, AVEZ tam, AVEZ kuku zrobi wam

Aż nóżka sama zaczyna chodzić do rytmu, prawda? Reprezentanci AVEZ Esport skaczą po turniejach jak z kwiatka na kwiatek i wydaje się, że na każdy jeszcze powrócą. Wczoraj zagrali klepkę lepszą niż Tikitakan, dzięki czemu zapewnili sobie udział w play-offach Nine to Five 2. W tych nie będą jedyną krajową reprezentacją, w końcu równie popisowo, jeśli nawet nie lepiej zagrało Izako Boars. BIG Academy próbowało wszystkiego, ale piekielnie skuteczni avis i siuhy nie pozostawili żadnych złudzeń, kto był w tej serii lepszy.

Dziś Ośmiornice spróbują pozostawić po sobie kolejny pozytywny ślad. Rywale? Niewygodnie to mało powiedziane. Apeks, Gambit Youngsters i NAVI Junior. Ale nie ma co się rozczulać, wszak nie są to światowe potęgi a jedynie zmory trzeciego tieru. A zmory trzeba zwalczać, bo inaczej nie odniesie się sukcesu. HONORIS czeka już na kolejną polską reprezentację w fazie pucharowej Malta Vibes, a my głęboko wierzymy, że rdza już w pełni opuściła skilla graczy AVEZ.

  • Izako Boars 2:0 BIG Academy (16:7 Train, 16:14 Overpass)
  • AVEZ Esport 2:0 Tikitakan (16:10 Overpass, 16:13 Dust2)

Podopieczni Jędrzeja “bogdana” Rokity swoje dzisiejsze podboje rozpoczną dziś o 18:00. Transmisję znajdziecie w tym miejscu.

Fot. Games Clash Masters / Maciej Kołek

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze