ponczek piątym graczem Wisły: „Jest idealnym uzupełnieniem składu”

ponczek piątym graczem Wisły: „Jest idealnym uzupełnieniem składu”

03.08.2020, 19:50:51

Biała Gwiazda znów gra w komplecie. Zgodnie z przypuszczeniami skład Wisły All in! Games Kraków uzupełnił Patryk „ponczek” Wites. Zawodnik poszukiwał profesjonalnej drużyn od dziesięciu miesięcy.

Do roszad w krakowskiej sekcji doszło pod koniec ubiegłego tygodnia. Przedstawiciele klubu z Mariuszem „Loordem” Cybulskim i Grzegorzem „SZPERO” Dziamałkiem na czele poinformowali wówczas o rozstaniu z Dominikiem „fanatykiem” Barkietem. – Potrzebujemy zmian, bo fanatyk nie do końca bowiem wpasował się w powierzoną mu rolę – zakomunikował kapitan formacji.

Starania docenione po czasie

Od początku następcy Barkieta upatrywano w ponczku. Wites brał bowiem udział w procesie testów przed odświeżeniem składu i pod okiem Loorda oraz SZPERA spisywał się na nich bardzo dobrze. W roli zmiennika pomógł zresztą Wiśle utrzymać miejsce w ESEA Mountain Dew League, gdy ta nie była w stanie wystawić pełnoprawnego składu.

Zmiana mimo to może wzbudzać pewne zdziwienie. Ponczek miejsca w profesjonalnej drużynie szuka bowiem od październikowego rozstania z AVEZ Esport. Dziesięć miesięcy minęło więc od momentu, gdy mógł pochwalić się zawodowym kontraktem. W międzyczasie – oprócz wspomnianej pomocy Wiśle – zawodnik wcielił się w trenera żeńskiej drużyny Arcane Wave, a także grywał w niezobowiązujących miksach.

Jak przyznał nam jednak w omawiającym transfer i niemal rok nieaktywności wywiadzie – jest przygotowany do powrotu na najwyższy poziom krajowy:

Zrobię wszystko, by rozwiać wszelkie wątpliwości. Ludzie mogą myśleć, że do zespołu trafiłem ze względu na “kolesiostwo”, ale ja po prostu wejdę na serwer, zrobię swoje i utrę im nosamówił o swojej indywidualnej formie.

Esportowiec przez lata karierę rozwijał w czołowych drużynach znad Wisły. W CV ma okresy spędzone pod szyldami AVEZ Esport, x-kom teamu, Pompa Teamu czy ATB Gaming. Jako gracz ostatniego z wymienionych zespołów wywalczył tytuł wicemistrza Polski. W przeszłości Wites współpracował m.in. z Wiktorem „mynio” Krukiem.

Skład Wisły All in! Games Kraków:

  • Grzegorz “SZPERO” Dziamałek
  • Grzegorz “jedqr” Jędras
  • Wiktor “mynio” Kruk
  • Olek “hades” Miśkiewicz
  • Patryk “ponczek” Wites
  • Mariusz “Loord” Cybulski – trener

Patryk podczas marcowego etapu budowania tej drużyny był jednym z głównych kandydatów do zasilenia naszych szeregów. Ostatecznie na tamtym etapie postanowiliśmy postawić na fanatyka. Dominik nie do końca sprawdził się w roli w jakiej go widzieliśmy, więc naturalnym wyborem jest dla nas ponczek. Testowaliśmy go już wcześniej i wiemy, że wpasuje się do drużyny. Chciałbym bardzo podziękować Dominikowi za wkład i serce włożone w rozwój naszej formacji przekazał Mariusz “Loord” Cybulski, trener składu.

Jest mi bardzo miło, że mogę powitać ponczka w naszej drużynie. Tym razem nie chcieliśmy testować kolejnych zawodników. Wiedzieliśmy bowiem, na co stać Patryka, gdyż przez długi czas grał z nami przed startem poprzedniego sezonu, a do tego pomógł nam utrzymać się w ESEA MDL, występując w roli zmiennika w barażach. Jest on idealnym uzupełnieniem naszego składu, gdyż gracza pełniącego taką rolę szukaliśmy od dawna – dodał Grzegorz “SZPERO” Dziamałek, kapitan Wisły All in! Games Kraków.

W odświeżonej kadrze zespół rozpoczął właśnie obóz szkoleniowy na krakowskim stadionie Wisły.

Fot. Wisła All in! Games Kraków / Łukasz Twardowski
Tagi:
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze