Która z polskich drużyn zagra obok MAD DOG’S PACT o awans na BLAST-a?

Która z polskich drużyn zagra obok MAD DOG’S PACT o awans na BLAST-a?

12.03.2021, 10:59:42

Poznaliśmy komplet uczestników polskich kwalifikacji do Fantasyexpo Cup. Turniej sygnowany marką nadwiślańskiego organizatora ma wyłonić drużynę, która awansuje na prestiżowe rozgrywki BLAST Spring Showdown.

Ogłoszone na początku marca zmagania Fantasyxepo Cup to nie lada gratka dla formacji z wielu regionów Europy w kontekście potencjalnej rywalizacji z czołówką Starego Kontynentu. Triumfator głównej odsłony zawodów otrzyma bowiem przepustkę na BLAST Spring Showdown. Już dziś wiemy, że do rywalizacji o awans staną gracze FunPlus Phoenix, mousesports i polskiego MAD DOG’S PACT.

Żeby tego było mało, Fantasyexpo zagwarantowało dodatkowe miejsce w gronie uczestników polskiej drużynie. Zgarnie je zwycięzca regionalnych kwalifikacji, które wystartują już dziś. Do walki o awans stanie osiem składów. Siedem z nich zostało wyróżnionych przez organizatora bezpośrednim zaproszeniem wynikającym z wyników ósmego sezonu Polskiej Ligi Esportowej. Mowa o  Illuminar Gaming, Izako Boars, HONORIS, AVEZ Esport (miejsca od 2. do 6. Ósmego sezonu PLE za wyjątkiem Wisły All in! Games Kraków), a także Pompa Teamie i PGE Turów Zgorzelec (baraże PLE).

Początkowo w grze zobaczyć mieliśmy też Wisłę All in! Games Kraków, aczkolwiek z uwagi na trwające Pinnacle Cup zespół postanowił ustąpić miejsca graczom M1 Esport.

Ósma pozycja przypadła z kolei szczęśliwcom, którzy zgarnęli tak zwaną Dziką Kartę. To były skład piratesports Łukasza „spławika” Jahnsa, który dosłownie wczoraj zakończył współpracę z piracką organizacją.

Grupa A:

  • Illuminar Gaming
  • HONORIS
  • AVEZ Esport
  • Pompa Team

Grupa B:

  • Izakoa Boars
  • M1 Eden
  • PGE Turów Zgorzelec
  • ex-piratesports

Walka toczyć się będzie w dwóch koszykach fazy grupowej, skąd najlepsza czwórka awansuje do etapu pucharowego. W nim zagra o awans do Fantasyexpo Cup. Start rywalizacji zaplanowany jest na godzinę 14:00 i potrwa do 14 marca. Transmisję śledzić będziecie mogli w TYM miejscu.

W dniach 19-20 marca odbędą się dodatkowo otwarte kwalifikacje ostatniej szansy, które nie będą ograniczone regionalnie, a jedna najlepsza drużyna uzyska bezpośrednią promocję do Fantasyexpo Cup. Istnieje więc szansa, że w wydarzeniu docelowym obserwować będziemy nie dwie, a a aż trzy sekcje znad Wisły.

Główny turniej odbędzie się z kolei w dniach 23-25 marca. Osiem drużyn powalczy wtedy o slot na BLAST Showdown Spring. Oprócz uczestnictwa w prestiżowym turnieju, najlepsza ekipa otrzyma $25.000 od BLAST Group. Oficjalna transmisja Fantasyexpo Cup odbędzie się na kanale BLAST TV.

Fot. GG League / Maciej Kołek
Tagi:
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze