Polskie drużyny o krok od TOP30… po ponad roku przerwy

09.03.2021, 17:38:23

Kolejna aktualizacja rankingu HLTV może okazać się tą kluczową, przełomową. x-kom AGO i Anonymo Esports odważnie pukają do drzwi czołowej trzydziestki światowego rankingu. I wydaje się, że tym razem nic ich nie zatrzyma. Pytanie tylko jak długo będą w stanie się tam utrzymać i w którym momencie spotkają swój sufit?

Dość czekania

Ostatni raz w pełni biało-czerwona formacja w czołowej trzydziestce światowego rankingu była widziana w połowie lutego… ubiegłego roku. Nikogo nie powinien też zaskoczyć fakt, że nie była to piątka z prawdziwego zdarzenia, a byli reprezentanci Virtus.pro grający w tamtej chwili z Kamilem “kamilem” Kamińskim w drużynie. Drużyna, która niedługo później rozpadła się na dobre.

I tyle nas widziano. Od tamtej pory żadna polska formacja nie zdołała przebrnąć tej jakby nie patrzeć nisko postawionej poprzeczki. To chyba dobitnie obnaża poziom rodzimych formacji w ostatnich dwunastu miesiącach. Wreszcie nadarza się jednak okazja na przełamanie tragicznej passy.

AGO czy Anonymo – nam to bez różnicy

I takie podejście powinien mieć każdy krajowy kibic. Nieważne która z formacji już w najbliższy poniedziałek wepchnie się do czołowej trzydziestki, choć trzymamy kciuki za scenariusz, w którym sztuka ta udaje się obu. Bliżej tego sukcesu wydają się być mimo wszystko zawodnicy AGO.

Po pierwsze – 32. lokata w najnowszym zestawieniu, czyli o dwie wyżej o rodzimej konkurencji.

Po drugie – Jastrzębie są bliscy pierwszego sukcesu po kadrowej przebudowie. x-kom AGO już jutro spróbuje bowiem zdobyć mistrzostwo Snow Sweet Snow 2, które dostarczy pewnie niemało punktów rankingowych.

W czołowej dziesiątce nuda i bez większych rewolucji, dlatego z marszu przejdźmy do rankingu polskich formacji:

 

Miejsce Drużyna Zmiana pozycji
32. x-kom AGO +12
34. Anonymo Esports +6
40. Wisła All in! Games Kraków +16
55. Izako Boars -8
57. StylDunów -4
70. MAD DOG’S PACT +7
85. HONORIS -10
90. Illuminar Gaming -5
94. CLEANTmix DEBIUT
108. Pompa Team
136. M1 EDEN DEBIUT
154. TPT +6

Fot. x-kom AGO / Maciej Kołek

Tagi:
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze