Polski podbój Grecji. bucu, marlon i Piwek zagrają w GGL

Polski podbój Grecji. bucu, marlon i Piwek zagrają w GGL

03.10.2021, 17:00:18

Szereg Polaków wyruszy na podbój Grecji. Marcin “bucu” Świech ogłoszony został bowiem zawodnikiem Gamespace Esports. Igor “marlon” Tomczyk i Kamil “Piwek” Staroń podpisali z kolei kontrakty z Anorthosis Famagusta Esports.

Pierwsze owoce przerwy międzysezonowej gotowe są do zbiorów. Po zakończonych ligach regionalnych, a także zwieńczonym European Masters drużyny na całym Starym Kontynencie szykują się do kadrowych przetasowań. Pierwsze transfery są już zresztą przypieczętowane – i to z udziałem Polaków.

Jak się okazuje, Marcin “bucu” Świech najbliższego sezonu nie spędzi w polskiej Ultralidze. Twarz Gentlemen’s Gaming po nieudanej walce o nadwiślańską koronę postanowiła spróbować swoich sił zagranicą. Biało-czerwony midlaner związał się z grecką drużyną Gamespace Mediterranean College Esports, która niecały rok temu cieszyła się z tytułu wicemistrza kraju. Ostatni split nie poszedł jednak po jej myśli.

W Greek Legends League 2021 swoje umiejętności rozwijać będzie również duet tworzony przez Igora “marlona” Tomczyka i Kamila “Piwka” Staronia. Obaj wciągnięci zostali w szeregi aktualnie najlepszej formacji w regionie i mają stanowić o sile jej dolnej alei. Mowa rzecz jasna o Anorthosis Famagusta Esports – sekcji znanej fanom choćby Jakuba “kubYDA” Grobelnego. Tomczyk zakończył więc kolorową przygodę z Teamem ESCA Gaming, Piwka natomiast opuścił portugalską formację For The Win.

Mistrz świata LoL aresztowany za handel narkotykami. Grozi mu 5 lat pozbawienia wolności

Jeśli chodzi o Grecję, aktualnie doszukać możemy się również informacji o Wojciechu “Typicznemu” Maziejuku z Umbra Divinus Gaming, a także Wojciechu “Tabasko” Kruzie z We Love Gaming. Składy wspomnianych sekcji wciąż mogą się jednak zmienić – szczególnie w kontekście przyszłości Tabasko.

Grecka liga dobrze znana jest polskim zawodnikom. Choć nie jest to najpopularniejszy kierunek rozwoju biało-czerwonych, ci zdążyli odcisnąć na niej niemałe piętno. Wystarczy wspomnieć kubYDA, który dwa sezony z rzędu zdobywał mistrzostwo w barwach Anorthosis Famagusta Esports czy też Oskara “Raxxo” Bazydło triumfującego z Greek Regenesis.

Fot. Polsat Games

Tagi:
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze