Polski klasyk w półfinale PLE. MAD DOG’S PACT podejmie Illuminar Gaming

Polski klasyk w półfinale PLE. MAD DOG’S PACT podejmie Illuminar Gaming

05.06.2021, 13:20:34

Rywalizacja o tytuł mistrzowski podczas premierowej edycji PLE.GG VALORANT Nations Circuit wkracza w decydującą fazę. Na placu boju pozostała już tylko czwórka najlepszych ekip, a my będziemy dziś świadkami polskiego półfinału pomiędzy MAD DOG’S PACT oraz Illuminar Gaming. O drugi slot w finałowym starciu zawalczy za to węgierskie HEET oraz Czesi z Team Sampi. 

Wczorajsze ćwierćfinały Polskiej Ligi Esportowej miały co prawda ewidentnych faworytów, jednak ostatecznie zaserwowane zostały nam dwa niezwykle emocjonujące spotkania. Już po pierwszej mapie potyczki przeciwko eSubie Illuminar Gaming miało nóż na gardle, jednak wybitna forma indywidualna Sebastiana „snikka” Kamińskiego poprowadziła IHG do triumfu i tym samym wyeliminowała Czechów.

Ambitny opór postawiła także XPG Invicta, która przez wielu była skazywana na pożarcie przez Team Sampi. Czesi pokazali się ze świetnej strony w sezonie zasadniczym, a w ćwierćfinale Štěpán „Ambi” Beránek i spółka ostatecznie nie pozostawili przeciwnikom złudzeń i domknęli serię rezultatem 2:0.

Dziś do gry wejdą z kolei dwie formacje, które na koniec fazy zasadniczej zajęły pierwszą i drugą lokatę. MAD DOG’S PACT w polskim valorantowym klasyku stanie w szranki z Illuminar Gaming, które wcześniej rozegra dodatkowo półfinał polskiego Majora. Czy Piotr „YouBreak” Chodoła i jego kompani wyjdą na plus na braku oficjalnych spotkań? A może to jednak kolektyw dowodzony przez Karola „Nitro” Przedpełskiego udowodni, że rytm meczowy jest ich największym sojusznikiem?

Nie mniej ekscytująco zapowiada się potyczka pomiędzy HEET oraz Team Sampi. Delikatnym rywalem wydają się Czesi, którzy pokonali Węgrów 2:1 w trakcie fazy zasadniczej, jednak sprowadzenie Dávida „Specimena” Erdősiego już w końcówce etapu ligowego wydawało się strzałem w dziesiątkę, więc należy oczekiwać naprawdę zaciętego boju.

Harmonogram dzisiejszych meczów w ramach PLE.GG VALORANT Nations Circuit: 

  • 18:00 – Illuminar Gaming vs. MAD DOG’S PACT
  • 21:00 – Team Sampi vs. HEET

Wszystkie mecze w ramach fazy pucharowej PLE możecie oglądać na oficjalnych kanałach Polsat Games.

Fot. MAD DOG’S PACT / Illuminar Gaming

Tagi:
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze