Polski CS dla Rosjan, Hiszpanów i całego świata – zapowiedziano Esport Tour PRO
CS:GO
Newsy
POLSKI ESPORT

Polski CS dla Rosjan, Hiszpanów i całego świata – zapowiedziano Esport Tour PRO

09.09.2020, 15:27:45

Wielkimi krokami zbliża się jesienna edycja Esport Tour PRO. Mimo że wśród uczestników znajdziemy przedstawicieli krajowej sceny, widownia może pochodzić z różnych zakątków świata. Kamraci, amigos i friends, ale nie ci z serialu – każdy otrzyma transmisję w ojczystym języku. Wydarzenie odbędzie się jeszcze w tym miesiącu, a wśród uczestników znajdziemy chociażby obrońców tytułu, czyli Actina PACT, czy Izako Boars, które owoce ciężkiej pracy zbiera w niejednym esportowym tytule.

Esport Tour PRO po raz drugi

To już druga odsłona krajowych, esportowych rozgrywek spod nowego szyldu. Pierwszą mieliśmy przyjemność śledzić wiosną tego roku, a końcowy rezultat – przynajmniej na tamtą chwilę – był dość zaskakujący, w końcu finałową parę tworzyły reprezentacje Actina PACTU i Pompa Teamu. Obie formacje w półfinałach odprawiły z kwitkiem przeciwników, w których można było pokładać większe nadzieje – AVEZ Esport i Illuminar Gaming.

Jesienną edycję zaplanowano na 26-27 września, czyli za niecałe trzy tygodnie, jednak przedsmak turniejowych emocji można będzie poczuć już 15 września. Wtedy na kanale Tarczyński Studio Live odbędzie się transmisja z losowania grup. Z tego samego miejsca do internetu wypłynie strumień ze zmaganiami grupowymi, ale też decydującymi pojedynkami. Wszyscy uczestnicy poza walką o tytuł mistrzowski, będą ubiegać się o część z puli nagród wynoszącej 20 tysięcy złotych.

– Esport Tour PRO jest projektem, który tworzą ludzie dla ludzi. W Cyberwolves przyświeca nam cel, aby tworzyć najlepszej jakości turnieje o wyjątkowym charakterze. Z pełnym zaangażowaniem i pasją dążymy do tego, aby zarówno marki, drużyny, jak i kibice wybierali turnieje z serii Esport Tour. Konsekwentnie podążamy wyznaczoną drogą. Kolejna tura odbędzie się już 26-27 września. Mogę zapewnić, że nie możemy doczekać się kolejnych realizacji, zarówno tych już nam znanych, jak i przyszłych. Już niedługo będziemy mogli podzielić się kolejnymi ciekawymi kampaniami  – zapowiada Aleksandra Popiel, Head of Operations & Events w Cyberwolves.

Znajdzie chętnego na twoją starą konsolę, ale też wesprze esportową inicjatywę

Oficjalnym sponsorem rozgrywek ze stajni Esport Tour PRO zostaje największy serwis ogłoszeniowy w Polsce – OLX. Inwestycja tak rozwiniętego serwisu w krajową inicjatywę to kolejna cegiełka do rozwoju rodzimego podwórka. Strukturami i zainteresowaniem sponsorów przewyższamy wielu, teraz tylko przekuć to na wyniki sportowe i będzie cud, miód, malina.

– OLX wchodzi do gry! Z radością dołączamy do partnerów turnieju Esport Tour PRO. Jesteśmy tam, gdzie są nasi użytkownicy, a wiemy, że wśród uczestników i kibiców turnieju jest ich pokaźne grono. Kategorię Elektronika w serwisie OLX odwiedza miesięcznie ponad 4 mln realnych użytkowników, a na zamieszczone tam ogłoszenia w miesiącu odpowiada się aż 30 mln razy. Zapaleni gracze mogą u nas wybierać spośród 120 tysięcy ogłoszeń o sprzedaży sprzętu gamingowego nowego i z drugiej ręki – mówi Paulina Rezmer, Senior PR Specialist w OLX. 

– Rozwój cyklu Esport Tour jest dla nas bardzo ważny. Dostrzegają to takie firmy jak OLX.pl, które razem z nami wchodzą do gry i wspierają esport! Wierzę głęboko, że nasza firma aktywnie przyczyni się do sukcesów firmy OLX na rynku esportowym – twierdzi Aleksandra Popiel, Head of Operations & Events w Cyberwolves.

Esport Tour Pro

Ja nie pənimaju polski – dlatego dostałeś własną transmisję

Rozgrywki z własnego podwórka zwykliśmy oglądać w ojczystym języku. Dla nas to wygodniejsze, ale też niespecjalnie mieliśmy inną możliwość. Nie ma jednak lepszego sposobu na pozyskanie szerszej widowni niż włączenie do programu kilku dodatkowych transmisji, ale w innych językach. Często na czacie spotykamy zbulwersowanych Rosjan, którzy złoszczą się, że któraś drużyna zaprzepaściła ich kupon. Albo zwykłych miłośników Counter-Strike’a, którzy po prostu chcą zaznajomić się z regionalnymi scenami. 

Esport Tour PRO będzie transmitowany w wielu różnych językach, a na tę chwilę – poza ojczystym – potwierdzono trzy:

Angielski – chyba nie trzeba tłumaczyć skąd taki pomysł.

Rosyjski – kolebka miłośników atakowania B na pełnej szybkości.

Hiszpański – bo hiszpański to piękny język.

A to ponoć nie koniec. Intuicja podpowiada, że repertuar zostanie poszerzony o opcję portugalską, w końcu to Brazylijczycy w ostatnich miesiącach i latach trzęsą kibicowską sceną i oglądają wszystko, co się da. Nie zdziwilibyśmy się nawet, jakby taka transmisja przebiła oglądalność angielskojęzycznej. Fani z Ameryki Południowej z chęcią przyjdą oglądać oprawców swoich ulubieńców. A skoro o uczestnikach mowa…

Obrońcy tytułu, gniewne Dziki, a to dopiero namiastka

Na tę chwilę znamy pięciu spośród ośmiu uczestników jesiennej edycji Esport Tour PRO. Mimo wszystko możemy już powiedzieć, że w rozgrywkach pojawią się finaliście poprzedniej odsłony – Actina PACT i Pompa Team. Pierwsi zostali wyróżnieni bezpośrednim zaproszeniem, drudzy na udział zapracowali sobie w otwartych kwalifikacjach. 

Do wąskiego grona dorzucamy Izako Boars, Team Gaminate oraz AGO NEST, czyli drugą reprezentację uczestników – jak zauważają sami zainteresowani – esportowej ligi mistrzów. Jak turniej z Pompą – przepraszamy, z pompą – to i kolejne składy, które otrzymają inwitację, nie powinny zawieść kibiców. Kiedy poznamy wszystkich uczestników? Zapewne przed losowaniem, które jak wspominaliśmy, odbędzie się 15 września na kanale Studio Live.

Fot. Actina PACT

Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Najbardziej oceniane
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Tomek
Tomek
21 dni temu

no i super