Polska wraca do TOP30! x-kom AGO 23. drużyną świata

15.03.2021, 19:04:37

Ponad rok czekaliśmy na powrót w pełni polskiej formacji do czołowej trzydziestki rankingu HLTV. Rok posuchy i wreszcie się stało. x-kom AGO przełamało tą nieosiągalną dla wszystkich rodzimych formacji barierę i wspięło się na aż 23. miejsce.

Ostatni raz widziani ponad rok temu

I to w dość nietypowym zestawieniu. Wiele pozmieniało się przez ten rok z kawałkiem. Wystarczy wspomnieć, że każdy z Panów z obrazka poszedł już w swoją stronę. Janusz “Snax” Pogorzelski ciągnie wózek Anonymo Esports, Arek “Vegi” Nawojski wrócił na stare śmieci w PACT, Tomasz “phr” Wójcik stand-inuje w miksowej piątce, której jasnym punktem jest Paweł “byali” Bieliński. A Kamil “kamil” Kamiński? Dobre pytanie.

Tyle wydarzyło się od 17 lutego ubiegłego roku, jednak polska scena najwyraźniej potrzebowała reformy. Poprzednia nie wystarczyła, jednak ta ze stycznia zdaje się przynosić pierwsze efekty. W końcu AGO wystarczyły dwa miesiące na zrobienie tego, czego cały kraj próbował od trzynastu miesięcy.

Kluczowe zwycięstwa

Sukcesu najprawdopodobniej by nie było, a przynajmniej jeszcze nie teraz, gdyby nie cudowny występ AGO w niedawno zakończonym turnieju Snow Sweet Snow 2. Polska ekipa zaatakowała bowiem pozycję mistrzowską i niewiele zabrakło do sukcesu. Podopieczni Mikołaja “miNiroxa” Michałkowa przegrali tytuł rzutem na taśmę, ulegając w finałowym spotkaniu zawodnikom HAVU. Po drodze Polacy pokonali jednak drużyny pokroju NiP, a ranking ochoczo nagradza takie występy.

Co w czołówce? Bez szału, bez fajerwerków, bez większych przetasowań. Kto wie – to dość naiwne, ale może wkrótce któraś z polskich formacji zacznie mieszać w tak wąskim i zaszczytnym gronie. Na razie nie wybiegamy tak daleko w przyszłość i cieszymy się z dzisiejszego sukcesu, jednak jak powszechnie wiadomo – apetyt rośnie w miarę jedzenia. A krajowi fani przez te wszystkie lata od czasów dominacji Virtus.pro mocno wygłodnieli.

Fot. x-kom AGO

Tagi:
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze