Polska firma wykupiła licencję na prowadzenie Beşiktaş Esports

Polska firma wykupiła licencję na prowadzenie Beşiktaş Esports

07.04.2021, 16:09:28

IGS, a więc polska spółka notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych, przejęła sekcję esportową tureckiego klubu sportowego Beşiktaş. Licencja kosztowała firmę 400 tysięcy euro.

Intelligent Gaming Solutions S.A. (IGS) – spółka notowana na NewConnect – zajmuje się trzema obszarami: e-sportem, loteriami i gamingiem. Nabycie praw do reprezentowania esportowej sekcji jednego z trzech największych tureckich klubów to pierwszy ruch tego typu. IGS chce jednak wspierać kolejne kluby piłkarskie w profesjonalizacji sekcji gamingowych.

Chcemy korzystać z pewnej bazy fanów i ją rozszerzać. Zamierzamy pomagać tradycyjnym klubom piłkarskim w rozwijaniu sekcji esportowych. Ta odnoga mogłaby pomóc załatać im straty budżetowe w czasach, kiedy stadiony są zamknięte – mówi Ivan Hanamov, prezes IGS.

Pod przewodnictwem IGS-u Beşiktaş będzie rozwijał m.in. sekcje gier takich, jak League of Legends, FIFA, NBA, Valorant. Zatrudnienie specjalistów z zakresu esportu i finansów zdaniem spółki pozwoli klubom sportowym nie tylko zwiększyć zarobki, ale również poszerzyć bazę kibiców i umocnić ich więzi z drużynami.

Nawet najbardziej utytułowane kluby esportowe niekoniecznie odnoszą sukces jako przedsiębiorstwa. IGS chce nauczyć je skalować biznes, co staje się wyjątkowo ważne w czasie epidemii, podczas której esportowa część biznesu mogłaby zacząć przynosić dochody – tłumaczy dalej Ivan Hanamov.

Prócz Hanamova za tworzenie silnych e-sportowych podmiotów odpowiada Anders Holmsted. Szwed ma doświadczenie w zarządzaniu projektami i liczne koneksje w świecie e-sportu. Pracował m.in. w branży hazardowej. Dyrektorem operacyjnym polskiej spółki został Robert Nishioka, który w latach 2001-2004 był dyrektorem finansowym amerykańskiej NBA. Pracował też w licznych e-sportowych przedsiębiorstwach, takich jak Roar Sports Limited czy Roar Benfica Limited.

Prowadzimy kolejne rozmowy z innymi topowymi klubami i ligami, słynącymi z zamiłowania do futbolu i esportu. Obecnie nie mamy planów inwestycji w polski e-sport, ale i ten rynek będzie przez nas analizowany – zaznacza prezes IGS.

Akwizycja licencji Beşiktaşu wpisuje się w opublikowaną w styczniu strategią spółki na lata 2021-2023. Czytamy w niej, że Prostaker – spółka zależna od IGS – “został stworzony, aby wykorzystać rosnące możliwości w sektorze e-sport”. To nie jedyny zakres działalności IGS-u – posiada on też swoje odnogi związane z gamingiem i loteriami. W ostatnim tygodniu IGS S.A. podpisał wartą 1,3 mln funtów umowę, udzielając licencji do loterii BingoLotto na rynek brytyjski. 

Źródło: Informacja Prasowa
Tagi:
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze