Polkowski i bejott zapraszają na Ekstraklasa Games Open

10.03.2021, 12:44:33

Jeśli chodzi o obsadę, mamy tutaj sporo świeżości i młodych talentów – co z perspektywy starego wyjadacza będzie ciekawym aspektem transmisji. Jak zagrają młodzi gniewni pod presją? – zastanawia się Bartosz „bejott” Jakubowski tuż przed startem finałów Ekstraklasa Games Open by Guseppe.

Tegoroczny cykl Ekstraklasa Games Open by Guseppe wystartował w styczniu. Już dziś odbędą się jednak finały zmagań, które wyłonią triumfatorów zarówno na platformie Sony, jak i Microsoftu. W głównych zawodach – poprzedzonych serią turniejów kwalifikacyjnych -udział wzięło 32 graczy – 16 na Xboxie i bliźniacza liczba skupiona na PlayStation.

Zmagania mające wyłonić mistrzów obu konsol rozpoczną się już dziś. Mecze na wirtualnej murawie skomentują Bartosz „bejott” Jakubowski, Kuba Polkowski, Oskar „Junajted” Siwiec oraz Adrian „Kamyk” Kamiński. Start wydarzenia zaplanowano na godzinę 16:30. Za pośrednictwem Facebooka i Twitcha śledzić można je na kanałach wspomnianych wyżej ekspertów.

Rywalizacja w Ekstraklasa Games Open by Guseppe toczy się o niemałe nagrody. Są nimi przepustki na Finały Sezonu Ekstraklasa Games. Te przypadną wyłącznie mistrzom poszczególnych platform, przed którymi tym samym otworzą się bramy na profesjonalną scenę FIFA. System zawodów wybacza jednak potknięcia, a to z uwagi na obowiązującą drabinkę przegranych.

Co o obsadzie zmagań sądzą eksperci?

Na pewno jest sporo niespodzianek, zwłaszcza na Xboxie, gdzie początkowo stawiałem – pewnie jak większość obserwatorów polskiej sceny FIFA – na Szymona „Błacha” Błachowiaka czy na pochodzącego z Gruzji Irakliego Kontselidze, który potrafi wbić TOP 200 w FUT Champions i już ma doświadczenie z turnieju finałowego sprzed dwóch lat. Na pewno czuć lekki powiew świeżości, jeśli chodzi o nazwiska, więc może objawi nam się nowa gwiazda na polskiej scenie. Osobiście stawiam na Kanara i TheGameSimona – mówi Kuba Polkowski.

Jeśli chodzi o listę uczestników, mamy tutaj sporo świeżości i młodych talentów – co z perspektywy starego wyjadacza będzie ciekawym aspektem transmisji. Jak zagrają młodzi gniewni pod presją? Czy Jakub 'mrowinho97′ Mrowicki, z którym miałem okazję mierzyć się choćby na finałach Mistrzostw Polski FIFA 17 powróci na szczyt sceny w wielkim stylu? Sporo pytań, ale wszystkie odpowiedzi dostaniemy dopiero jutro – dodaje Bartosz „bejott” Jakubowski.

Warto podkreślić, że najlepsi gracze Finałów Sezonu zdobędą prawo do gry w Global Series Play-offs, które są przedsionkiem do Mistrzostw Świata. Ale to nie jedyny powód, aby śledzić zmagania wirtualnych piłkarzy znad Wisły już od otwartego etapu.

To przede wszystkim świetna okazja, żeby się spotkać w miłym towarzystwie, obejrzeć ciekawy turniej, pogadać na luzie o FIFie i generalnie, o futbolu – podkreśla Kuba Polkowski, zapraszając do śledzenia transmisji.


       
       
Tagi:
bejott Ekstraklasa Games Open Kuba Polkowski
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze